שינוים בשוק השכרת הרכב


לעיתים נדמה שהתחום של השכרת רכב בישראל לא עבר שינויים גדולים. נדמה שמאז היום שבו המציא מאן דהו בארצות הברית של אמריקה (כפי הנראה) את הרעיון של השכרת רכב דבר לא השתנה: מה ניתן לשנות בתחום שבו הלקוח משלם ומקבל מכונית?
ועם זאת, אם מסתכלים מעט יותר מקרוב מגלים שדברים אכן השתנו בתחום של השכרת רכב וכל מה שקשור לתחום ביטוח רכב בהשכרת רכבים. השינוי הגדול ביותר הוא השילוב בין התחום של השכרת רכב ובין האינטרנט. כיום לקוח שצריך לבחור בין חברות השכרת רכב יכול לעשות זאת בקלות רבה מבעבר. הלקוח יכול לגלוש בין אתרים של חברות השכרת רכב ולהשוות מחירים והצעות והוא איננו צריך לכתת את רגליו בין סוכנויות או לבצע שיחות טלפון רבות. באינטרנט הלקוח גם יכול למצוא מידע רב על השכרת רכב – טיפים, עצות ורעיונות – וגם ביקורת (טובה או רעה) על חברות השכרת רכב שונות. אין ספק שהאינטרנט השפיע רבות על מצבם של הלקוחות של חברות השכרת רכב ושינה את הגישה שלהם לעניין. כמו כן, כיום הלקוח יכול, דרך האינטרנט, לבצע הזמנה של מכונית וכול מה שנותר לו לעשות הוא להגיע בזמן לסוכנות השכרת רכב ולקחת את המכונית. כך הפכו שירותי השכרת רכב לנגישים יותר ולנוחים יותר.
שינוי נוסף שיש לציין הוא ההתרבות של חברות השכרת רכב בארץ ובעולם והירידה במחירי ההשכרה. בעבר השכרת רכב היה תחום שהיה שמור בעיקר לתיירים ולאנשי עסקים. כיום גם האדם מן הישוב יכול להרשות לעצמו להשתמש בשירותי חברת השכרת רכב בישראל או בחוץ לארץ.
התחום של השכרת רכב, אם כן, הפך זמין הרבה יותר בשנים האחרונות בזכות השינויים הללו. גם אם עדיין מדובר בפעולה של כסף תמורת שכירת מכונית, פעולה זו נעשית בצורה שונה לחלוטין – ביתר קלות וביתר נוחות מבעבר. גם תחום ביטוח חובה לרכב במגמת שינוי בשנים האחרונות ועל נושא זה נרחיב במאמר הבא.