טיפים ושיטות מימון לרכב חדש

אם חשקה נפשכם ברכב חדש, אבל אתם נרתעים מהעלויות הגבוהות שלו, אל תאמרו נואש מהר כל כך. עם מגוון הפתרונות המשתלמים שיש כיום בשוק, רכב חדש הוא כבר מזמן אינו בגדר פנטזיה והוא בהחלט בר השגה לכל אחד.
אם אתם נהנים לנהוג על רכב חדש בכל כמה שנים, אבל לא רוצים להשקיע את העלויות הגבוהות שלו- אתם יכולים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
כיצד? ליסינג היא התשובה לשאלה הזו והוא זה שיאפשר לכם להנות מרכב חדש כל הזמן.

מהו ליסינג?

ליסינג הוא למעשה שיטת מימון לשימוש ברכב. ליסינג היא הלוואה אשר מטרתה היא לכסות את עלויות השימוש וירידת הערך של הרכב, והוא מוענק לפרק זמן מוגבל מראש. בסיום תקופת ההתקשרות ניתן להזדכות על חלק מהסכום ולהתקדם לקראת רכב חדש יותר. כמובן שעומדת בפני המשתמש גם האפשרות לרכוש את הרכב שהוא נוהג עליו.
שיטת המימון היא למעשה פריסה של תשלומים. עם תחילת השימוש יתבקש הנהג לשלם מקדמה ולעמוד בתשלום חודשי מדי חודש. עם תוכניות המימון המותאמות שיש כיום בשוק יכול הנהג לבחור את גובה המקדמה שאותה ברצונו לשלם, ובהתאם לכך יקבע גובה התשלומים החודשיים. כיום ישנם מסלולי ליסינג שבהם הנהג אף יכול להיות פטור מתשלום מקדמה לחלוטין. 
במהלך כל תקופת ההתקשרות, הבעלות על הרכב נותרת של חברת הליסינג, כאשר הוצאות תחזוקת הרכב כמו עלויות של הביטוח הינן באחרויותו של המשתמש ברכב. גם במקרה זה ישנן חבילות כיום שהעלות שלהן כוללת גם את עלויות התחזוקה והתפעול של הרכב.

תקופת ההתקשרות היא בדרך כלל לפרק זמן שבין 30 ל 36 חודשים, כאשר עם סיום התקופה יוכל הנהג להשתדרג לרכב חדש, לרכוש את הרכב שעליו נהג או לסיים את ההתקשרות. במקרה שבו רוצים להשתדרג אל עבר רכב חדש, חברת הליסינג תזכה בחלק מהסכום את עלות המקדמה של הרכב הבא, מה שיאפשר להשתדרג לרכב יקר ויוקרתי יותר.

למי מתאים ליסינג?

 

ליסינג מתאים לאנשים שרוצים רכב חדש, אבל לא מעוניינים או לא יכולים לשלם את כל העלות שלו. הוא מתאים במיוחד לאנשים שעושים שימוש נרחב בכלי הרכב, מה שמאפשר ניצול מירבי של השירות. ליסינג מתאים לאנשים שאוהבים להחליף את הרכב שלהם כל שלוש שנים, ושבכל פעם יהיה זה רכב חדש ומתקדם יותר.

 

אילו סוגי ליסינג יש?

 

ישנם בשוק כמה סוגים של ליסינג, כאשר עבור הצרכן הפרטי, השירות המתאים ביותר הוא של ליסינג פרטי. ליסינג פרטי כולל רק את עלות השימוש ברכב והוצאות ירידת הערך שלו. מסלול ליסינג תפעולי, המשמש יותר ארגונים וחברות כולל בתוכו, לעומת זאת, שירות מקיף יותר לרבות תשלום אגרות וביטוחים, טיפולים ברכב וכל מה שנוגע לטיפול ותחזוקה שלו.