דשא סינטטי לקטנטנים

 

דשא סינטטי לקטנטנים

 

תקציר: האם חשבתם על התקנת דשא סינטטי? האם גם אתם, כמו צרכנים רבים, תוהים אם מדובר במוצר אשר מתאים לשימושם של ילדים רכים? שימו לב, מאמר זה יעסוק בסוגיה התאמתו של דשא סינטטי לצרכיהם המיוחדים של הילדים, תוך בחינת הנושא מנקודת מבט של הילד מחד, והיתרונות הרבים מבחינת המבוגרים מאידך.

 

גוף המאמר:

 

דשא סינטטי הוא מוצר טכנולוגי אשר מהווה למעשה מענה לחסרונותיו של הדשא הטבעי תוך שמירה על היתרונות של המשטח האורגני. משטחי דשא סינטטי מיובאים לישראל כבר מראשית שנות ה-90. כיום, דגמי הדשא הסינטטי אשר מגיעים לארץ הינם הדגמים החדישים והמפותחים ביותר של המוצר. ההתפתחות המרשימה בתחום נעשתה, בין השאר, תוך התאמת המוצר באופן מושלם לצרכי קהל הילדים. אי לכך, יותר ויותר מקומות הפונים לשוק הילדים, בוחרים להחליף את משטחי הדשא הטבעי שלהם בדשא סינטטי. כמו כן, מקומות אשר עד לאחרונה לא יכלו ליהנות מגינת דשא ירוקה, יכולים אף הם להתפאר כיום בדשא סינטטי רך ורענן.

 

בניגוד לדשא הטבעי, אשר תלוי באופן תמידי בטיפוח מצד בעליו, דשא סינטטי הינו מוצר מלאכותי השומר על צורתו הראשונית לאורך שנים רבות. החברות המובילות בתחום זה מעניקות אחריות רבת שנים על משטחי הדשא הסינטטי, וזאת משום שמדובר במוצר אמין ואיכותי. סיביו של הדשא הסינטטי שומרים על בריאותו של הילד ממגוון תחומים.

 

ראשית, הסיבים הינם רכים ועדינים (אך גם צפופים ובלתי ניתנים לתלישה) ועל כן הם מעניקים לילדים קרקע בטוחה להשתולל ולקפוץ. כמו כן, בניגוד לדשא טבעי אשר עלול לנבול, להקריח או להצהיב, דשא סינטטי אינו דורש כל אחזקה ולא מאבד את צפיפותו גם לאחר זמן רב.

 

שנית, בניגוד לדשא טבעי הדורש מבעליו הדברה מפני מזיקים וחרקים, דשא סינטטי אינו מהווה מקור למשיכת מזיקים אלו והילדים המשתעשעים עליו זוכים ליהנות ממשטח סטרילי ונקי. זאת ועוד, מיותר לציין כי חומרי ההדברה מורכבים פעמים רבות מרעלים מסוכנים אשר חשיפתם בפני ילדים עלולה להיות סכנה בריאותית של ממש.

 

עניין נוסף העומד לזכותו של הדשא הסינטטי לעומת אחיו הטבעי בנושא ילדים, הינו אפשרויות ההתקנה המגוונות שלו. דשא סינטטי, כאמור, עשוי כל כולו מחומרים מלאכותיים. למרות שחומרים אלו הינם ידידותיים לילדים ולסביבה, הדשא הסינטטי אינו מכה שורשים ואינו דורש מינראליים מן הקרקע. אי לכך, התקנת דשא סינטטי ניתנת לביצוע גם על אדמה קשה לגידולים טבעיים, וגם על מוצרים שאינם אדמה כלל (כגון בטון, מרצפות וכדומה). באופן זה, דשא סינטטי מותקן פעמים רבות גם במרפסות, חצרות אבן, גגות בתים ואף בתוך דירות סגורות. נכון, דשא סינטטי איננו מוצר זול ועלות התקנת הדגמים המובילים עלולה להיות גבוהה יותר מזריעת דשא טבעי. עם זאת, בראיה ארוכת טווח מדובר במוצר משתלם ללא ספק. דשא סינטטי חוסך לבעליו הוצאות רבות כגון חומרי הדברה, מים, גינון, כיסוח וכדומה. אי לכך, דשא סינטטי מהווה פיתרון מושלם, גם מבחינת הילדים וגם מבחינת המבוגרים. במילים אחרות - מדובר בעסקה מנצחת מכל הצדדים.