הדברת מזיקים

טיפים לבחירת שירותי הדברה

 בין החברות האלו חברות מוכרות יותר ומוכרות פחות, כאלו שמפעילות כמה צוותי הדברה וכאלו שהן למעשה פרויקט של איש מקצוע אחד. השאלה שכל אחד שזקוק לשירותי הדברה שואל היא איזו חברת הדברה תתן לי את השירות הכי טוב ותשאיר אותי עם הבית הכי נקי שאפשר. אז איך בדיוק בוחרים חברה המספקת שירותי הדברה ומה חשוב לבדוק לפני שמתחילים לרסס את הבית? הנה כמה טיפים מהמומחים שלנו.

בחרו חברה שמכירה את האיזור בו אתם גרים: ישנם איזורים שונים בארץ בהם יש ריבוי של מזיקים מסויימים. כך למשל בבניינים הישנים בערי המרכז נתקלים הרבה יותר בג'וקים מאשר בבתים חדשים ודבורים מופיעות בעיקר במקומות בהם יש גינות רבות, פרחים ועצי פרי. לפני שאתם פותחים את האינטרנט ומחפשים כל חברת הדברה שהיא, מקדו את החיפוש באיזור בו אתם גרים. שאלו שכנים ומכרים מהאיזור בו אתם גרים אם יש להם המלצות על מדבירים מקומיים מקצועיים.

בחרו בחברה שיש לה ניסיון בולט עם סוג המזיקים שאתם רוצים לסלק: חברות הדברת מזיקים מתמחות בסוגי הדברה שונים, כמו הדברת מכרסמים, הדברה של דבורים, יונים, ג'וקים, נמלים, פרעושים ועוד. כל סוג הדברה כזה מצריך ציוד מסוים, חומרי הדברה שונים וידע מקצועי. בעוד שישנן חברות הדברה גדולות שמעסיקות בעלי מקצוע שמתמחים בכל סוגי ההדברה, אחרות בעלות התמחות ספציפית. תבחרו תמיד בחברת הדברה שמתאימה למה שאתם צריכים ושיש לה את הכי הרבה ניסיון בסוג ההדברה שלו אתם זקוקים.

בחרו בחברה שמשתמשת בשיטות הדברה ירוקה: תחום ההדברה השתנה מאד בשנים האחרונות והפך להרבה יותר ידידותי לסביבה. מדבירים מקצועיים היום משתמשים יותר ויותר בחומרי הדברה ירוקים, שעשויים מחומרים טבעיים ומזיקים פחות לסביבה וגם לבריאות של דיירי הבית. מומלץ לבחור בחברה שכבר עושה שימוש בחומרי הדברה ירוקים וששמה דגש על התחום הזה. ככל שנעודד יותר חברות לעבור להשתמש בחומרי הדברה ירוקים נעזור גם לסביבה וכמובן – גם לעצמנו.

בחרו בחברה בעלת ניסיון גדול: תהליך הדברה הוא תהליך שמצריך הקפדה על נהלים וידע מקצועי רב. ככל שהניסיון של המדביר הוא גדול יותר הוא יוכל לפתור לנו את הבעיה בצורה קלילה יותר, לספק לנו את כל האינפורמציה שאנחנו צריכים על מניעת החזרה של אותו מזיק שממנו רצינו להיפטר וגם יסביר לנו איך לנהוג בשעות שאחרי ההדברה, כך שלא נזיק לעצמנו או נהרוס את השפעת החומרים הפעילים. על נושא הניסיון לא כדאי להתפשר כי מדובר לא רק בהדרכה המתאימה ובפעולות הנכונות, אלא גם באחריות מקצועית כדי שלא ייגרם לנו נזק.

בחרו במדביר זמין ומהיר: למרות שתהליך הדברה יכול לקחת גם כמה ימים, מומלץ לבחור במדביר שיכול להגיע כמה שיותר מהר ולבצע את ההדברה. בדרך כלל הריסוס עצמו לוקח כמה שעות אבל לאחר מכן יש כמה ימים בהם צריך להמתין ולראות את התוצאות. במקרים אחרים כמו במקרה של הדברת מכרסמים, הפתיון הרעיל בו משתמשים מדבירים רבים גורם למות העכברים או החולדות רק לאחר מספר שעות. בחרו במדביר שעומד בזמנים, שמבצע את כל השלבים בדיוק בזמן הנכון ושלא מעכב אתכם באופן משמעותי. איך תדעו שהמדביר שבחרתם באמת כזה? סגרו על לוח זמנים מראש וקבלו המלצות מלקוחות קיימים.

ככל שנקדיש יותר תשומת לב לבחירת שירותי ההדברה כך התהליך יהיה פחות מזיק, מטריד וארוך עבורנו ועבור כל דיירי הבית האחרים. למידע נוסף בנושא הדברת מזיקים גלשו לאתר אינטרנט הדברתמזיקים.נט.