קורס ברמנים

 

 
על מנת לשמור על קשר עם העולם שנמצא בקצב מהיר ותחרותי, חייבים להיות מסוגלים להתאים את עצמנו ולהסתגל לאותו קצב. אנשים בימינו מתחילים לעבוד בגיל צעיר במיוחד, וזאת על מנת לקיים את עצמם אל מול קשת המותרות ההולכת וגוברת, פרי טכנולוגיה חדשנית, וגלובליזציה טורפת ומוטרפת כאחד.
ניתן לגשת להיצע רחב של משרות על מנת לאייש את מקום העבודה בחייך כצעיר חרוץ שרוצה לטרוף את העולם, אך עדיין יש משרות, שאתה יודע כבר מראש, שאם תצליח להשתחל אליהן, חייך יהפכו בין לילה לקלים הרבה יותר. תפקיד של ברמן למשל, עונה על ההגדרה הזו כמעט מכל בחינה אפשרית. תפקיד של ברמן מאפשר לשמור על חיי לילה סוערים, מגע עם צעירים כמותך על בסיס יומי, שמא נאמר לילי, כסף מצוין, וזמן שעובר באופן שכמעט אינו מורגש. רבים וטובים יודעים זאת, ועל כן גם זמינותו של התפקיד הזה עלולה להיות קשה במיוחד.
המבקש למצוא עבודה בתור ברמן נדרש להגיע לגיל החוקי, בו המדינה מאפשרת לו לשתות משקאות אלכוהוליים. במדינתנו הגיל הזה עומד על שמונה עשרה שנים, ובארה"ב זה עומד על עשרים ואחת. מה שהופך את המשימה ליותר קלה ואטרקטיבית בארצנו, אם כי מחסום הצבא בא ומיישר קו, כמו אומר, אתם רוצים לעבוד בתור ברמנים, תחכו גם כאן לגיל עשרים ואחת... כל זה עדיין לא מסגיר תשובה לשאלה מדוע כל כך קשה להשיג עבודה בתור ברמן. ובכן, מרבית הפאבים מעדיפים להעסיק אנשים מיומנים ביותר, אשר באים עם ניסיון וידע רחב בכל הנוגע לתחום של הגשת משקאות אלכוהוליים, והכישורים החברתיים הנגזרים ממנו. ידוע שברמן הוא חצי פסיכולוג בתפקידו, כאשר כל המי ומי מגיעים מדי לילה לשפוך את יגונם דרך הטיפה המרה, וזקוקים לאיזו אוזן קשבת, ויד מכוונת... המיומנויות החברתיות הנדרשות כאן הן לעילא ולעילא... בנוסף עם הכרות מעמיקה ברזי המשקאות התואמים כל הלך רוח וכל בן אדם על מאפייניו המגוונים. על מנת להיות מסוגלים לתפקד בתוך כזה סיר לחץ, ועל מנת לצבור את אותו ניסיון, שלא על דרך של עבודה שכבר דורשת את קיומו של ניסיון כזה מבעוד מועד, בדיוק לשם כך הומצאו קורסי ברמנים.

לומדים לקראת תואר ראשון במנהל עסקים ולימודי משפטים המתאפיינים בלימודים אינטנסיבים מבקשים להגדיל את הכנסתם לשעה ובוחרים במקצוע זה בשל היכולת לקבל משכורת גבוהה על מעט שעות עבודה. ההשתתפות במגון אירועים חברתיים במסגרת התפקיד יכולה אף היא להוליד הזדמנויות לתעסוקה שיכולות גן הן להוביל לשיפור בהכנסה.
בקורסים אלו, ילמדו הבאים להיות ברמנים, הכיצד מזהים, מערבבים ויוצקים משקאות, מה מתאים כאשר הלקוחות מחפשים מקום לחגוג אירוע משמח וססגוני, מה מתאים כאשר הם רוצים לשפוך את יגונם, איך אפשר לאתגר לקוח קבוע אשר בקיא ברזי עולם המשקאות האלכוהוליים, ואיך כדאי ללוות לקוח חדש שעושה את צעדיו הראשונים בתחום.
עם סיומו של קורס ברמנים, ימצא את עצמו המתעתד להיות ברמן, בשל ועם מספיק ביטחון עצמי לגשת לראיונות עבודה ולכבוש את המשרה הנחשקת מעבר לדלפק הבר. אם יהיה לו מזל, אולי כבר בלילה הראשון הוא ינווט את דרכו בתוך מסיבת רווקים, ויהיה אחראי מחד על התלהטות היצרים של הלילה, ומאידך, גם על כיבויה, מה שאולי מסמל יותר מכל את תפקידו של הברמן.