תינוקות בביקור או בחופשה אצל הסבא והסבתא

מה היינו עושים בלי סבא וסבתא? מהרגע שבו התינוק נולד הם כל כך שמחים ומאושרים, מוכנים לוותר על כל דבר אחר רק כדי להגיע אליכם בכל שעה שתסכימו ולבקר את הנכד. הסבים עוזרים הרבה בגידול נכדיהם, מעניקים הרבה חום ותמיכה ולפעמים מפתיעים אתכם בידע הרב בכל הקשור בגידול ובטיפול של ילדכם. חבילת לידה היא עוד מתנה מפנקת שהורים נותנים בדרך כלל עם הולדת הנכד הראשון

כזוג צעיר עם תינוק, ישנם הוצאות כספיות רבות, לכן לרוב שני ההורים עובדים וצריכים להחזיק מטפלת שתשמור על התינוק כשהם בעבודה. הורים רבים נעזרים בסבא ובסבתא שברוב הפעמים כבר יצאו לפנסיה וישמחו מאוד לשמור על התינוק במשך היום. אם זה אפשרי, כל הצדדים מרווחים, אתם נהנים מבייביסיטר עליו אתם סומכים (וחוסכים הוצאות עבור מטפלת), התינוק זוכה לטיפול חם ואוהב והם לזמן איכות עם הנכד הצעיר.

כדי לדאוג שהתינוק ייהנה מהשהייה אצל הסבא והסבתא וירגיש כמו בבית ניתן לסדר עבורו חדר קטן או פינה שם יהיה להם נוח לטפל בו. רכשו מזרן פעילות ומשחקים לתינוק והשאירו אותם בבית הסבים. בכל יום בו יגיע התינוק אליהם, יהיה לו מקום קבוע ומוכר בו הוא ישחק, כך גם יהיה נוח לסבים לשבת איתו מבלי לחשוש שהוא יושב ומשחק על הרצפה הקרה או עלול ליפול ולהיפגע.

הביאו אל הוריכם את כל הפריטים הדרושים לטיפול בתינוק, כמו תיקי החתלה ואוכל- אינכם רוצים שהוריכם יוציאו הוצאות נוספות עבורו. תיק ההחתלה ישמש אתכם גם בעתיד, כאשר תצאו לטיול, לביקור אצל חברים או בתקופה בה יגדל מעט התינוק ותירשמו אותו לגנון. תתפלאו לדעת כי גם אם ההורים שלכם נמצאים בבית אבות או בדיור מוגן המקום ישמח לקבל ילדים קטנים שירעישו ויכניסו קצת רוח חיים וגם שם חשוב לייצר עבור הילדים פינה קבועה ונוחה.

אם הבית של הסבא והסבתא גדול מספיק ניתן לעצב עבור התינוק חדר קטן עם פרקט עץ או שטיחים  מודרניים מעוצבים בו הוא ישן וישחק במשך היום, הדביקו מדבקות קיר כמו שיש לו בחדרו בבית, הביאו מצעים דומים לאלו שיש לו בבית, כל זאת כדי שירגיש בטוח ומוגן גם במקום שהוא לא החדר שלו. ככל שהתינוק ירגיש בטוח יותר בבית הסבא והסבתא כך תוכלו (שיגדל מעט) להשאירו שם לכמה ימים ולצאת לחופשה מבלי לחשוש.

אך, אל תשכחו, שעם כל האהבה של הסבים לנכד, הם גם צריכים זמן לעצמם ושהם לא בעלי כוחות רבים כמו בעבר (בתקופה בה הם גידלו אתכם) ואחרי יום שלם של טיפול בתינוק גם הם עייפים. לכן, מיד אחרי יום עבודה כשתבואו לקחת את התינוק, שבו מעט, שוחחו איתם על היום החולף והחזירו את התינוק הביתה להמשך יום של הנאה, משחקים ושינה.