עגלות משטחים למפעלים

קודם כל, מהו בזבוז משאבים?

לרשות כל מפעל עומדים משאבים מוגבלים. המשאבים הללו יכלים להיות כסף, זמן עובדים, כוח עבודה, זמני שינוע ותחבורה, מקום במחסן או שלבי הייצור ואפילו מוטיבציה ויכולות של עובדים. משאבים אלו יכולים להיות מנוצלים בצורה גרועה וכך לגרום לבזבוז רב, שיכול לעלות למפעל בכספי הייצור ולהקטין מהרווחים שלו. ישנם שני סוגים עיקריים של בזבוז שיכולים להיגרם במפעל כתוצאה מארגון ומציוד לא נכון: בזבוז של תנועה ובזבוז של שינוע.

בזבוז תנועה הוא סוג של בזבוז המתייחס לעובדים עצמם כמו בזבוז של זמן, בעיות בריאות העובדים, שחיקה שלהם ומוטיבציה ירודה, דבר שיוביל לתפוקה פחותה ופחות איכותית. לדוגמא, עובדים שעובדים בעבודה פיזית מאומצת וצריכים להרים ציוד או משאות כבדים לאורך זמן וכדרך קבע יכולים לסבול מכאבים, בעיות בריאותיות כמו בעיות בגב ובמפרקים, שחיקה רבה וחוסר מוטיבציה. דוגמא נוספת היא עובדים שלא מקבלים העשרה נוספת במסגרת העבודה ולא נשלחים מטעמה להשתתף במסגרות שונות של חוגים וסדנאות העשרה.

בזבוז שינוע הוא סוג של בזבוז המתייחס למכונות ולציוד במפעל כמו אובדן ציוד, בזבוז זמן רב על שינוע הציוד במפעל או ההרמה שלו, בזבוז מקום במפעל ובאחסון הסחורות ועוד. לדוגמא, במפעל בו השינוע של הציוד או הסחורות ממקום למקום לוקח הרבה זמן או צורך הרבה מקום או אנרגיה ישנו בזבוז גדול.

איך אפשר לחסוך במשאבים ולהקטין את הבזבוז במפעל שלך?

שילוב של עגלות משטחים במפעל יכול להקל עליהם את העבודה שלהם, לחסוך להן זמן במהלך העבודה במפעל, לחסוך מהם את הבעיות הבריאותיות הכרוכות בעבודה מאומצת תחת עומס ומשקל כבד, לשפר את המוטיבציה של העובדים ששילוב עגלות משטחים יהפוך את העבודה שלהם לנעימה יותר, ולגרום להם לתפקד בצורה טובה יותר שתביא לעבודה איכותית ולתפוקה רבה יותר.

שילוב עגלות משטחים יכול גם לחסוך זמנים רבים המבוזבזים על שינוע כיוון שבעזרת עגלות משטחים אפשר לשנע את הציוד והסחורה ממקום למקום בצורה יעילה וקלה יותר. עגלות משטחים יכולות גם לעזור בחסכון במקום במפעל כיוון שהן תורמות לסדר ולארגון בו וכך לצמצם גם בעלויות האחסון.

לסיכום, אין ספק ששילוב עגלות משטחים במפעל יכול להגדיל את התפוקה גם לטכנאי מזגנים במרכז ובכל הארץ . וכתוצאה מכך את הרווחים שלו. שילוב עגלות משטחים במפעל יכול לתרום רבות לנוחות העבודה בו, לקיצוץ עלויות שינוע ותפעול, עלויות עובדים והוצאות על אחסון ומלאי. מפעל שישלב בעבודה בו עגלות משטחים יהיה חסכוני יותר, יעיל יותר, נעים יותר לעבודה ובעל עובדים שמחים ומרוצים הרבה יותר, ועל כן יהיה עסק מצליח יותר ובעל רווחים גבוהים יותר.