צמחי מרפא יעילים יותר מתרופות

אין בית מרקחת בעולם יותר גדול מבית מרקחת טבעית של צמחי מרפא. עוד מבראשית ניתן ללימוד שהאדם נולד לחיבור ישיר עם הטבע באופן טבעי " כי האדם הוא עץ השדה".הצמח גודל באדמה שמעשירה אותו במינרלים רבים כמו מגנזיום,סידן,אשלגן,גופרית,ברזל, ועוד חומרים רבים שמזינים את הצמח. גוף האדם אינו יכול להתקיים ללא מינרלים אלו, למשל תפוחי אדמה בריא יותר ממה שחשבתם משום שהוא גדל בתוך האדמה וסופג את מרב הויטמינים, וסיביים תזונתיים הדרושים לתפקודו של האדם, בנוסף, בתפוחי אדמה יש כמות גדולה של אשלגן הוא מינרל חיוני שאינו מיוצר בגוף, מקורותיו העיקריים הם ירקות ופירות, האשלגן חיוני לוויסות פעילות השרירים והעצבים, למטבוליזם הפחמימות, לתפקוד הלב ולמניעת הידלדלות העצם. תזונה עשירה באשלגן מפחיתה סיכון ליתר לחץ דם, שבץ, אוסטופורוזיס ואבנים בכליות, אלא אם כן יש מגבלה רפואית המחייבת הגבלת אשלגן, כגון מחלות כליה למיניהן.

צמחי מרפא היו התרופות הראשונות ששימשו את האדם. מאז ומעולם הרפואה השתמשה בצמחי המרפא בכדי לרפא מחלות. צמחים אלו נבדקו ונבחנו במשך דורות. על פני כדור הארץ כארבע מאות אלף סוגים שונים של צמחים עם כמות עצומה של חומרים שונים ייחודיים, רקמת הצמח עשויה מתאים חיים בהם חומרים עם פעילות ביולוגית מרפאת. צמחי המרפא טובים לכל אדם לטיפול במחלה למניעה ואין להם תופעות לוואי בשימוש, הם מלווים את האדם ועוזרים לו בבעיותיו ומשפרים את בריאותו לאורך כל חייו. בגיל ילדות מחזקים את החיסון של מערכת הנשימה בעיקר לטיפול ומניעת מחלות בקטריליות ווירליות שמערכת החיסון טרם למדה להכיר. כן הם עוזרים בצמיחה וגדילה. בנוסף צמחי המרפא עוזרים ופותרים בעיות במערכת העיכול; עצירות, צרבות, כיס מרה. נפיחות וגזים, כאבי בטן אחרי האוכל. לכליות ודרכי השתן; אבנים בכליות, דלקות שלפוחית שתן חוזרות, להפרעות ערמונית. המשפיעים על העור; אכזמה, פצעי בגרות. פצעים שלא מגלידים (סוכרת). בעלי השפעה הורמונלית על האישה; ביוץ ומחזור לא סדיר, דימום יתר, מנופאוזה. מחזקים את ההורמונים של הגבר; ספירת זרע נמוכה, הפרעות בתפקוד מיני, המשפיעים על הרירית של דרכי הנשימה; דלקת שקדים, אוזניים, סינוסים, ברונכיט. נגד דלקת פרקים. לחיזוק מערכת החיסון. שמחדשים זרימת דם, ועוד רבים הם המחלות שצמחים מרפאים . בסין למשל משתמשים בצמחי מרפא גם אם אין מחלה וזאת בשביל למנוע מחלות של הגוף בעתיד. מטופלת שהגיעה אלי יום אחד סיפרה על כאבי מחזור רבים שתוקפים אותה לפני המחזור ובמחזור היא סיפרה שניסתה את כל התרופות ואף תרופה לא עזרה לה בכאבים המלצתי על אחת הפורמולות המובילות לטיפול בבעיה נקראת rambling powder בסינית XIAO YAO SAN שהצמח המוביל בה הוא CHAI HU אשר משחרר תקיעות פנימיות, ומסייע לזרימת אנרגיה חופשית בגוף וכך אף את זרימת הדם ומונע כאבים, חודש לאחר מכן כבר שמעתי ממנה שהכאבים נעלו. צמחי המרפא הם בדיוק כמו תרופות לקיחה של צמחים ללא המלצת הרופא או נטורופת מוסמך לא מומלצת משום שעודף יכול ליצור מחלה, ישנם צמחים רבים שהם רעילים מאוד וחשוב לקחת את המינון הדרוש בהתאם למשקלו לגילו ומצב בריאותו של האדם. צמח המרווה כמעט בכול בית גדל בגינה רוב האנשים אינם מודעים לתכונותיו המרפאות, חשוב לדעת בשבילי הוא עזרה ראשונה לכאבי בטן, גלי חום לנשים, ומפחית כאב, משרים במים חמים 10 עלים למשך 10 דקות ושותים מחולל פלאים. בנוסף, שימור דם טבורי יכול לעזור בהתגברות על מחלות נוספות ולכן חשוב מאוד לדאוג לפוליסת ביטוח דם טבורי שתבטיח את השימוש בו לאורך זמן.

טיפ השבוע: אכילה של 10 שקדים ביום מושרים במים (ללא הקליפה). השקדים עשירים בויטמין שנקרא ביוטין טוב למניעת מחלות לב וכלי דם , נשירת שיער, ציפורניים שבירות, חולשה, עייפות, איבוד תיאבון ודיכאון, עשיר בויטמינים ובנוגדי חמצון. במקרה של מחלה יש להיוועץ עם הרופא המטפל.

חיים אוחנה נטורופת אירידיולוג מאבחן ומטפל ברפואה משלימה.

לייעוץ או שאלות 050-6898967