כיצד לבחור חברת תמ"א 38?

כיצד לבדוק את איכות הקבלן?

ישנם מספר קריטריונים שיש לבדוק לפני שאתם בוחרים בקבלן או יזם של תמ"א 38. זכרו, כדאי להתעניין אצל 2-3 יזמים וחברות לפני שאתם חותמים על חוזה.

       ותק וניסיון - ישנם קבלנים בעלי שם ומוניטין שיכולים לקדם את התכנית במהירות האפשרית. לעומת זאת, ישנם קבלנים רבים חסרי ניסיון אשר יכולים לגרור את התכנית על פני שנים. בנוסף, חשוב לברר מהו הניסיון הקודם של הקבלן. התעניינו בעבודות קודמות שלו, בפרט אם יש על שמו פרויקטים של תמ"א 38 שכבר הסתיימו. אם כן, בקשו המלצות מהדיירים שעבד אצלם.

       ביטחונות למימון הפרויקט - חובה לדרוש ערבויות ביצוע מן הקבלן. אם מדובר בתמ"א 38/2, במסגרתה נהרס הבניין ומוקם מחדש, יש לדעת גם כיצד מבטיח הקבלן לשלם את שכר הדירה שהוא אמור לשלם לדיירים עד לקבלת הדירה החדשה. בנוסף, חשוב לוודא שלקבלן יש את כל פוליסות הביטוח הנחוצות. וודאו שאתם בוחרים בחברה או בקבלן עם גב כלכלי חזק, שיוכלו לעמוד בפרויקט מורכב ויקר זה. 

       מה מציע לכם הקבלן - יכול להיות פער גדול בין התכניות שתקבלו מהקבלנים השונים. בדקו מהי ההצעה שמשתלמת לכם ביותר, היכן תוכלו לקבל למשל מרפסת שמש או הרחבה של הדירה, האם תותקן מעלית בבניין וכדומה.

 

הבחירה בחברת תמ"א 38 בעלת ניסיון מוכח וחוסן כלכלי היא קריטית להצלחת הפרויקט. ערכו את הבדיקות הנדרשות בין הקבלנים והיזמים, בקשו המלצות ואל תהססו לשאול שאלות. ככל שתבואו עם ידע מוקדם רב יותר, כך תוכלו להבחין בין ההצעות השונות ולבחור את היזם המתאים ביותר עבורכם. זכרו, פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט מורכב ומסובך, אך הוא עשוי להיות משתלם ביותר עבור הדיירים, שייהנו לבסוף מבניין חדש ומודרני ועמיד בפני רעידות אדמה.