לא קונים חתול בשק - לא משנה מה קונים

 

טיפים רבים וטובים נכתבו לטובת רכישה מוצלחת  של מוצרים או שירותים. המטרה היא בעצם לרכוש אותם בכוונה לעשות בהם שימוש יעיל לאורך זמן, בין אם מדובר בשירות כמו לימודים -קורס איפור מקצועי, שירות- השכרת שירותיו של איש מקצוע המנוסה באיפור מקצועי, או רכישת מוצר בפועל. אז אחרי שקיבלתם עצות לגבי רכישה טובה, איפה כדאי לקנות, מה כדאי ואיזה אכן יתאים לכם לאחר הגדרת הצרכים האינדיווידואליים שלכם, קבלו את אחד הטיפים שיתכן שיישומו יבחין בין רכישה מוצלחת יותר שתיהנו ממנה לאורך זמן או רכישה שתתחרטו שביצעתם. העצה מתייחסת לקניית חתול בשק או בעצם איך לא קונים חתול בשק, אפילו כשמדובר בשק הנראה על פני השטח כמרשים ומבטיח ביותר. אז איך מיישמים זאת?

בחינת השטח

כשאתם רוכשים מוצר או שירות מכל סוג שהוא, במיוחד כאלו הכרוכים בהשקעה לא מבוטלת מבחינתכם, חשוב לא להסתמך על דברים בעל פה ואילו הנאמרים מפה אחד אלא לנסות לאתר המלצות לגבי טיב המוצר או השירות, עבור איזה קהל יעד הוא מיועד ועל ידי כך בעצם לבחון את הנעשה בשטח והאם אכן הוא אכן מתאים ועונה על הצרכים שלכם. יתכנו סוגים שונים לכל מוצר, כאשר בין כל אחד מהם ניכרים הבדלים שאולי על פני השטח נראים לא משמעותיים אך הדקויות הקטנות יכולות להביא לכך שהתאמת המוצר תהיה מושלמת מול התאמה שהיא פחות מזה. לדוגמא במקרה של מחשבים ניידים- תוכלו לבחור אחד מבין מספר סוגים, כאשר כל אחד מהם מותאם לקהל יעד ממוקד בהתאם לצרכים שלו. רכישת הסוג הפחות מתאים יכולה להביא לכך ששביעות הרצון שלכם מהמוצר לא תהיה כפי שהייתה יכולה להיות.

המלצות

מומלץ לא לוותר על קבלת משובים והמלצות על מוצרים או שירותים לפני הרכישה בפועל. נסו לקבל את אילו מכמה וכמה גורמים נפרדים כדי למקסם את הסיכויים שאכן מדובר בשביעות רצון גורפת מהמוצר ולא במשוב סובייקטיבי שלא בהכרח ניתן להסתמך עליו. מעבר להתרשמות הכללית, נסו לשאול שאלות מנחות כדי לקבל מידע שאולי לא ניתן לכם בעת הרכישה ורלוונטי לשימושים הייחודיים שלכם. מעבר להמלצות מפה לאוזן, משובים והמלצות ניתן לקבל גם באינטרנט.

אחריות

לאחר שבחנתם את הנעשה בשטח, קיבלתם המלצות גורפות וראיתם כי ככל הנראה מדובר במוצר או שירות מתאימים, וודאו האם קיימת אחריות על המוצר, לרבות מי עומד מאחוריה ומה היא כוללת בפועל. בחלק מהמקרים האחריות תקפה במקרים מסוימים ובמקרים אחרים לא או שגם בעצם הינה חלקית ולא מכסה דווקא את הסעיפים שלכם חשובים. נסו לברר את כל הפרטים הקטנים לפני הרכישה, במיוחד כשמדובר בהוצאה גדולה.

קנייה מוצלחת!