לימודים-לבחור נתיב לחיים

 

לימודים הם שביל בחיים שאף פעם לא נגמר. אנחנו מתחילים אותו ביום שאנחנו יוצאים מהרחם, לומדים לתקשר, ללכת, לדבר, מקבלים מושגים וחינוך בגן, לומדים לקרוא ולכתוב ביסודי ונפתחים לתחומים שונים בחיים בבית הספר התיכון. לפני הגיענו לתיכון אנחנו נמצאים בפעם הראשון בחיינו לפני בחירה במסלול לימודים. לעיתים המגמה שנבחר לצורך לימודים לבגרויות ימשיך ללוות אותנו בחיינו המקצועיים לעתיד ולעיתים נמצא את עצמנו מתלבטים בין אפשריות לימודים שונות כשנפנה לבחירת מקצוע בגיל בוגר יותר, התלבטות בין לימודי ספרות לפסיכולוגיה למשל.בחירת לימודים נכונה תסלול את הנתיב שלנו לחיים עצמאיים פוריים ומספקים. לימודים על תיכוניים אינם רק המקצוע שבו נבחר, אלא גם האווירה שתלווה אותנו ולעיתים-גם החברים שנרכוש במהלך תקופת הלימודים. במסגרת לימודי משפטים נפגוש אנשים אחרים לעומת לימודי רפואה משלימה  או לימודים בחו"ל וגם זה דבר שחשוב לקחת בחשבון לעתיד.

 

לימודים- לבחור נתיב לחיים באופן מודע

 

בחירה מושכלת בתחום לימודים מתאים תבטיח לנו פוריות מקצועית ורווחה כלכלית. מה מוביל אותנו לבחור מסלול לימודים מבוקש? עניין בתחום הספציפי? פוטנציאל כלכלי עתידי? לחץ חברתי?לעיתים אנחנו ניגשים למגמת לימודים בלי לדעת לחלוטין מה ייתן לנו התחום הנבחר ומה ידרוש מאיתנו? זה לא תמיד רעיון רע. התמודדות עם דרישות אקדמיות או מקצועיות כמו גם עם חוסר התאמה בין המציאות לבין צפיותינו- היא חלק חשוב במסלול הלימודים שיוציא אותנו לא רק עם תעודה-אלא גם עם מיומנויות לחיים. עם זאת, חשוב תמיד לזכור שבחירה במסלול לימודים מסוים אינו סוף פסוק.

 

לימודים- לבחור נתיב לחיים בוגרים ואחראיים

 

 קורה לסטודנטים לא מעטים שהם מגלים במהלך שנת הלימודים הראשונה כי בחרו באופציות לימודים שאינה עולה בקנה אחד עם ציפיותיהם, תמיד תוכלו להחליף תחום ורצוי שתעשו זאת בשלב מוקדם ככל האפשר. כאשר אתם מגלים כי מסלול ההכשרה האקדמאית או המקצועית שלכם אינה מתאימה לכם, אינכם חייבים לעזוב מייד. ברוב מוסדות הלימודים תמצאו ייעוץ שיאפשר לכם להחליף חלק מהקורסים כדי למצות את כישוריכם ולהתאים את המסלול לתחומי העניין שלכם. אם תמצאו שגם שינויים אילו אינם מספקים- תמיד תוכלו להחליף תחום באופן גורף ולשמור לעצמכם את מרבית הנקודות האקדמאיות לפי הדרישות והאפשריות של כל מוסד. אל תהססו להתייעץ אם אתם מרגישים שאינכם שלמים עם המסלול אותו בחרתם!

 

לימודים- בחירת נתיב בחיים להצלחה ואושר.

 

 בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינוי בתפיסת מסלולי לימודים. אם עד לפני שנים לא מעטות תואר אקדמאי היה המשך ישיר ומחייב לקו התיכון-צבא, הרי שכיום רבים נכנסים לשוק העבודה עוד טרם לימודים. אם במטרה לחסוך כסף ללימודים ואם מתוך חוסר עניין במסלול לימודים כזה או אחר. לימודים אינם רק ישיבה בכיתה. כאשר אתם בוחרים בתחום עיסוק. תוכלו להשכיל מעוסקים ותיקים בתחום אותו בחרתם. זכרו שגם אם בחרתם להיכנס ישר לשוק העבודה ללא לימודים- תמיד תוכלו להעשיר את עצמכם בידע מקצועי רלוונטי או להתחיל לימודים לתואר גם בגיל מבוגר יותר.