איך לטפל בהפרעות קשב וריכוז?

טיפול בהפרעות קשב וריכוז יכול להתקיים בכמה דרכים ויש לומר כי טיפול בהפרעות קשב וריכוז חייב להיעשות על ידי אנשים שהוסמכו לכך ומכירים את הסיטואציה המורכבת שכל טיפול בהפרעות קשב וריכוז צריך להתמודד איתה. טיפול בהפרעות קשב וריכוז היום מתרכז בעיקר בילדים, שהרי כבר ניתן ולומר כי ילדים רבים סובלים מן הבעיה, והורים רבים סובלים ממנה בעקבות שגרת חייהם הלא פשוטה של ילדיהם. מעבר לכך טיפול בהפרעות קשב וריכוז גם מקובל בקרב מבוגרים רבים, שכיום, שנים לאחר שהתרגלו כבכר לעובדה שהם אנשים שלא מצליחים להתרכז וכנראה שהם לא חכמים במיוחד, הם מקבלים טיפול בהפרעות קשב וריכוז לאחר שאובחנו והכל מתחיל להסתדר. יש כמה דרכים שניתן לבצע טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעותן.

 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז על ידי שיחות עם פסיכולוג

אחד הבסיסים לכל טיפול בהפרעות קשב וריכוז היא היכולת הקוגניטיבית של המטופל  להתמודד עם הבעיה שלו. טיפול בהפרעות קשב וריכוז על בסיס קוגניטיבי נותן לכל מטופל את האפשרות להתמודד עם הבעיה ולמצוא את הדרכים שבהן ובעזרתן הוא יכול להתרכז יותר, לפעול בצורה שלא תפריע לו להבין מה קורה סביבו ולקבל את העובדה שהוא צריך יותר זמן לעשות דברים, משום שכל טיפול בהפרעות קשב וריכוז מבקש להכיל את האדם עם הבעיה ולהעניק כמה שיותר כלים התנהגותיים לצורך ההתקדמות. טיפול בהפרעות קשב וריכוז מהבחינה הזו מחייבת כל אחד שסובל מהבעיה לקחת את הצעד הראשון קדימה ולדחוף כמה שיותר את הטיפול בשביל שניתן יהיה להגיע, באמצעות איש המקצוע, הפסיכולוג, הפסיכיאטר, המטפל בעיסוק ועוד, להישגים טובים.

 

לאבחן ולטפל בכדורים

היום כבר אי אפשר לומר בעיית קשב וריכוז מבלי להזכיר את התרופה שהצליחה לעזור לכל כך הרבה אנשים שסובלים מזה. למי שיש בעיות קשב וריכוז שאובחנו מומחים לרפואה משלימה, מרשם של כדורי רטלין יכול לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. האפשרות של מי שיש להם את הבעיה לנהל אורח חיים תקין וסדיר לחלוטין לחיות את חייהם בצורה שקטה מבחינה מחשבתית ורגשית, בלי שום הפרעות מיוחדות שמציקות להם ועל אחת כמה וכמה לאחרים שלא יכולים להיות בסביבתם משום שהם אינם יושבים בשקט. כן צריך לומר כי האבחון המקדים הוא זה שמעניק לאנשים הללו את הרטלין.

 

לדעת להבדיל בין בעיה לבעיה

ההמלצה היא לא לקפוץ ישר על הרטלין, אלא באמת להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי איכות החיים של הילד, אם מדובר בזה. אמנם ניתן לפתור לא מעט בעיות לילדים הבעייתיים, כמו חיוג שמות בטלפון, או הארכת זמן במבחנים, אך צריך לדעת לאזן בין טיפול תרופתי ובין טיפול התנהגותי.

 

 

פיצה תל אביב