הזרקת בוטוקס למילוי קמטים

 

טיפולים אסתטיים הפכו מאוד נפוצים במדינות שונות ברחבי העולם. תרומתה של הטכנולוגיה ניכרה גם בתחום הזה, כאשר הזרקת בוטוקס מתאפשרת בצורה יעילה, מהירה ושאינה כרוכה בכאבים עזים. חשוב לדעת כי הארגון הבין לאומי FDA אישר הזרקת בוטוקס לצרכים רפואיים וקוסמטיים. הטיפול נעשה על ידי רופאים מומחים, שמזהים את אזורי הקמטוט בפנים ומזריקים באמצעות מחטים עדינות תמיסת בוטוקס שמשיבה לעור את המראה המלא, הרענן והצעיר. ההזרקה נעשית אל תוך רקמות השריר בצידי העיניים, לצדי השפתיים ובאזור המצח לפי הצורך. בוטוקס מאפשר להחזיר לפנים את המראה שאבד עם השנים, ובסדרת טיפולים קצרה משיבים את המראה הזוהר כמו אחרי טיפול השתלת שיניים.

 

הזרקת בוטוקס לטיפול בכאב

 

בוטוקס הוא למעשה סוג של רעלן שנקרא בוטולינום טוקסין. מלבד שימושי האסתטיקה המוכרים, בוטוקס יעיל גם לטיפול בכאבים. בשנים הראשונות שחקרו את הנושא מצאו כי מטופלים שסבלו ממיגרנה ועברו הזרקות בוטוקס חשו בהקלה משמעותית בכאבים. עם השנים מתפרסמים מחקרים רפואיים שטוענים כי הזרקת בוטוקס לאזורים כואבים בגוף מחלישה את הרגישות ומסייעת לטווח הקצר שלאחר הטיפול. כך למשל נוטים לעיתים לטפל בבוטוקס באנשים הסובלים מחולשה בשרירי הגב התחתון, שרירי הרגליים וכמובן היחלשות שרירי הפנים. בכל טיפול בוטוקס בכאבים נבחר מינון אחר של בוטולינום טוקסין, כך גם מספר הטיפולים ותכיפותם.


הזרקת בוטוקס לטיפול עין עצלה

 

בתחילת דרכו של הבוטוקס, סביב שנות השמונים, החומר שימש בעיקר לטיפול באנשים הסובלים מתופעה שנקראת עין עצלה. עין עצלה גורמת לטשטוש בראייה ונגרמת בעיקר מהבדלים בין רמת המיקוד בין שתי העיניים. טיפול בוטוקס לטיפול עין עצלה יעיל מאוד, כך גם לגבי פזילה. אז כיצד מסייע בוטוקס לטיפול עין עצלה? עין עצלה היא חולשה של שרירי העין, כשהעפעף מכביד על גלגל העין ומיקוד הראייה מתדרדר. הזרקת בוטוקס משקמת את השריר הפנימי כך שמגבלת עין עצלה נפתרת תוך כמה טיפולים. עין עצלה היא רק אחת מהפרעות התנועה בהן נעשה שימוש בהזרקת בוטוקס, ומטופלים מעידים כי בין הפתרונות המוצעים לתופעת עין עצלה, בוטוקס הוא היעיל והמבטיח ביותר.

הזרקת בוטוקס: חשוב לדעת

 

לא בכדי בוחרים מיליוני אנשים בעולם להיעזר בבוטוקס על מנת לפתור בעיות קוסמטיות ורפואיות. טיפול בבוטוקס מתאים פחות או יותר לכולם, ואין מניעה לקיים אותו לטווח ארוך במספר רב של טיפולים. חשוב לדעת כי בכל הקשור למילוי קמטים, ברוב המקרים הזרקת בוטוקס משווה מראה רענן עד ארבעה חודשים מיום הטיפול וניתן לשוב ולמלא בהתאם לרצון ולהמלצת הרופא. לפני הטיפול ובמהלכו אין צורך בהרדמה כזו או אחרת, גם לא לחומרים מטשטשי תחושה. הקפידו לבחור ברופא מקצועי, בעל ותק, ניסיון ורישיון. בקשו מראש הערכה לגבי זמן הטיפול, סדרת המפגשים ודעו כי מבחינת העלות – מספר רב של טיפולים יוזיל עלותו של כל טיפול בודד.

 

פדיקור ת"א