התלבטויות אודות לימודי עיצוב

איך תדעו שעיצוב גרפי הוא העיסוק הנכון עבורכם?

 

ראשית כל, גרפיקאים רבים היו בילדותם מוכשרים בתחום האומנות (בדרך כזו או אחרת). ילדים בעלי נטיות אומנותיות יכולים בהחלט לגדול למבוגרים שיעסקו בתחומים רלוונטיים. שנית כל, מדובר באהבה ובתשוקה לתחום העיצוב הגרפי, על גווניו השונים.

כמובן שאסור לשכוח שגם כישרון הוא דבר חשוב כשמדובר בעיצוב. אתה יכול להיות מעצב שאוהב את התחום בכל מאודך, אבל אם לא יהיה לך את הטאץ' הנכון ואת הכישרון – לא תוכל להפיק יצירות אומנות. והרי זו החוכמה בעיצוב גרפי – לחדש ולהתחדש. למרות זאת, כישרון אינו הדבר היחיד שחשוב בעיצוב, ואפשר להסתדר גם בלעדיו (כל עוד יודעים איך לעשות זאת).

לפני שאתם פונים לעסוק בתחום, ראוי לדעת שיש הבדל לא קטן בין עיצוב גרפי מסורתי, לבין עיצוב לצורכי אינטרנט ודיגיטל. התחום הראשון עוסק במוצרי דפוס קונבנציונליים, כגון הזמנות חתונה ואירועים, חותמות ומגנטים מעוצבים, כרטיסי ביקור לעסקים ועוד.

מהצד השני ניצבת לה הגרפיקה המיועדת לצורכי אינטרנט ומולטימדיה. כאן אנו ניצבים בפני עולם תוכן דומה לזה המסורתי, אך בתוספת של הרבה פרמטרים חדשים. מעצבי אינטרנט ומולטימדיה צריכים לדעת ולהכיר שפות אינטרנט, עיצוב יעיל שיוצר חוויית משתמש (UX) נכונה ועוד. כאן כבר לא די בהיכרות עם עולם הצבע והטיפוגרפיה; פה צריך להשכיל ולהכיר גם תחומים משיקים, ולפעמים משיקים פחות.

 

אז מה יותר "שווה" – עיצוב מסורתי או עיצוב מודרני?


למרבה הפלא, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, שניהם מקבלים משקל שווה בימינו.

מוצרי הדפוס המסורתיים ממשיכים להתקיים בפורמטים כאלה ואחרים. בתי עסק, חברות וארגונים תמיד יזדקקו לכרטיס ביקור, בית דפוס, פנקסי חשבוניות, רול אפ לצורכי כנסים ועוד. בד בבד הגידול המאסיבי בתעשיות האינטרנט והמולטימדיה, מכתיב גידול נוסף בבנייה ובעיצוב של אתרי אינטרנט ודפי נחיתה, בהקמת מסעות פרסום ואמצעי שיווק חדשים ועוד.

כשאתם בוחרים בתחום העיצוב והגרפיקה כמקצוע העתיד שלכם, כדאי לדעת מראש לאיזה תחום מבין שני התחומים תשתייכו – הקונבנציונלי או המודרני. זה בהחלט יקל עליכם לדעת מה ללמוד ומה צריך לדעת. לפעמים גם לימודים רשמיים לא כוללים את כל הידע הדרוש, פשוט כיוון שההתפתחויות בתחום הזה מהירות מדי לתוכנית לימודים מסודרת. אבל אל דאגה, תמיד אפשר להשלים חסכים באמצעות מידע הקיים באינטרנט.

ולבסוף, חשוב לדעת – לא משנה באיזה תחום עיצובי תבחרו – העיקר שתגיעו לשם עם הרבה אהבה ותשוקה. זה מה שיהפוך אתכם מסתם עוד גרפיקאים בשורה של בעלי מקצוע, למעצבים בעלי חוש וכישרון למה שהלקוח צריך.

שיהיה בהצלחה.