ייעוץ עסקי לניהול נכון של העסק

לאחרונה יצא לי לעבור בבניין כל שהוא בו נשמעו צעקות מתוך אחד המשרדים. סקרנותי כמעט והרגה אותי והחלטתי להיכנס ולבדוק על שום מה נשמעות אותן צעקות. למורת רוחי, ראיתי מנהל משרד או בעל עסק מסוים הצועק על אחד העובדים שלו ללא הרף. עפו שם כל מיני משפטים פוגעים, איומים בהפחתת המשכורת או פיטורים, ועוד דברים שעדיף שלא אציין במאמר.

 

בעודי ממשיך ללכת משם הלאה, כבעל עסק, חשבתי לעצמי – איזה טיפש אותו מנהל עסקים או בעל עסק שעשה דבר זה. ראשית כל ולפני הכול, הוא התנהג בצורה לא מוסרית לחלוטין ועצם היותו בעל תפקיד גבוה מאשר זה של עובדו, לא הופך אותו לטוב יותר. מעבר למוסריות, חשבתי על ההשפעה של אותן הצעקות על העובד – מן הסתם, בטחונו העצמי בעבודתו לא עלה כתוצאה מכך. הוא לא ירגיש טוב יותר מאותן צעקות ורק יתמרמר וכתוצאה מכך כמעט מובטח שיבצע את העבודה שלו פחות טוב עוד יותר.

 

בעודי מגיע למסקנה הזו הרשיתי לעצמי לחייך לעצמי. למה אתם שואלים?

כי לא הייתי מגיע אליה לפני שפניתי לייעוץ עסקי לעסק שלי.

גם אני לא ידעתי מה זה ייעוץ עסקי עד לפני חודשיים וייתכן והייתי מוצא גם את עצמי צועק על העובדים שלי בחוסר כבוד שכזה. אך לאחר חודשיים מאז התחלתי לקחת שירותי ייעוץ עסקי, הבנתי את הדברים אחרת. חשבתי מחוץ לקופסא.

 

כמו שהתחלתי לציין, לפני כחודשיים התחלתי להשתמש בשירות של חברה המתמחית בייעוץ עסקי. הגיע אליי עובד, איש מקצוע מכובד אשר נראה שיודע על מה הוא מדבר. ישבנו על כל מיני דברים בעסק – החל ממצב ההכנסות, תשלומי המס וכו' – המשך במטרות העסק והדרכים למימושן וכלה ביחס ללקוחות ועובדים והאווירה במשרדים.

תוך חודשיים כבר הורגש שינוי משמעותי – העסק מתפקד טוב יותר בזכות אותו ייעוץ עסקי. העובדים מאושרים ומרגישים שאין להם "בוס" כי אם פרטנר לעובדה ונותנים מעצמם יותר. ההתנהלות שלי מול הלקוחות השתפרה פלאים ובנוסף לכל זה, לאחר שעברנו על נתוני העסק גיליתי שאני לא ממש כמה מטרות בסיסיות ולא משתמש בכמה דברים משמעותיים שיכולים להזניק את העסק שלי קדימה.

 

לסיום, אני יכול להגיד לכם בפה מלא כי איני מתחרט לרגע על כך שרכשתי שירותי ייעוץ עסקי. מאז העסק דופק כמו שעון והחיוך לא יורד לי מהפנים.