דיור מוגן - בחירה חכמה לגיל הזהב

דיור מוגן עשוי להתפס כבחירה מאיימת עבור אוכלוסית הגיל השלישי, שהחיים העצמאיים מהווים עבורם אתגר הולך וגובר. אין ספק שקשה לקחת החלטה שכרוכה בעזיבה של בית הטומן בין קירותיו זכרונות יקרים של שנים רבות; בית מהווה עבורנו מקלט ופינה חמה ומגוננת ומחשבה על עזיבה של בית - ובייחוד בגיל מתקדם - כרוכה בהתמודדות לא פשוטה כלל וכלל.

"בית גיל הזהב" בתל אביב הינו הראשון בישראל שיישם את תפיסת הדיור המוגן. דיור מוגן מאפשר לאוכלוסית הזהב שהחיים בביתה מהווה עבורה אתגר פיסי או נפשי מאומץ מדי, לנהל אורח חיים פעיל ומשמעותי בדירה פרטית הנמצאת בסמוך לסביבה תומכת ומגנה. המעבר לדיור מוגן לא רק שאינו מגביל או מצמצם את מרווח המחיה של בני הגיל השלישי - אלא אף מרחיב ומעשיר אותו.

"בית גיל הזהב" מציע לדיריו שפע של פעילויות על בסיס קבוע, ביניהן: ריקודים במועדון ריקודי הזהב, משחקי ותחרויות ברידג', טיולי יום ברחבי הארץ, לימודים וחוגי העשרה ועוד ועוד. מטרת השהיה בבית גיל הזהב הינה לחוות ולהעשיר עד כמה שניתן את חיי היום יום, בסביבה תומכת ולצד אנשים דומים. אתר בית גיל הזהב מציע שפע של תמונות מתוך פעילויות רחבות שהתנהלו בבית במהלך השנים, כמו גם המלצות של דייריו הבניין על החיים בו.