עיצוב ותכנון מקלחונים לבית ,כל מה שחשוב לדעת.

חדר המקלחת כיום הופך יותר ויותר למיני ספא מפנק כשהמגמה כיום ליצור מין חדר רחצה מפנק ומרווח המאפשר זמן התרגעות אחרי יום עבודה מטיש.

לא פעם הגעתם למלון מפואר ונכנסתם למקלחת ורציתם בדיוק כזה,אז למה לא?

עלמנת ליצור חדר מקלחת מרווח יש להקצות שטח מתאים בתכנון חלל חדר האמבטיה לפינת הטוש,מומלץ לא לרדת ממידות של 90*90 וכמובן עדים גדול יותר,פינת הטוש לא חייבת להיות מרובעת,היא יכולה להיות מלבנית ,טרפזית משולשת ואפילו מעוגלת הכל בהתאמה לעיצוב חלל חדר האמבטיה,לאחר הקצאת חלל למקלחונים יש להחליט לגבי החומר אותו אנו רוצים בריצפת המקלחון,ניתן לבצע ריצוף אנטי סליפ בשיפועים לניקוז המים או להתקין אגנית (במידה וקיימת אגנית במידות שאנו רוצים)או ניתן לשים מדרכי עץ איפאה שגם נעים לעמוד עליהם וגם מוסיפים עיצוב ואווירת ספא לחלל המקלחת.

עכשיו יש לבחור את ה ברזים הרצויים עלמנת לקבל מקסימום פינוק בחלל האמבטיה מומלץ לשים ראש טוש גשם מפנק בקוטר של לפחות 20 ס"מ ובהתאמה לגודל חחל המקלחת,כיום יש ראשי טוש גם בגדלים של 50 ס"מ,בנוסף חשוב שיהיה גם מזלף ידני,ניתן לשלב גם מתזי עיסוי מפנקים זאת בהתאם לטעמכם ורצונכם.

עלמנת לספק מים למוצרים אילו עלינו להתקין ברז אינטרפוץ בקיר,ניתן להתקין אינטרפוץ 4 דרך אשר יעניק 2 יציאות מים אחד לראש טוש ואחד למזלף או להתקין 2 אינטרפוצים 3 דרך שכל אחד מווסת מוצר אחד,האופציה השניה היא המומלצת ביותר הן תפקודית והן עיצובית בנוסף באופציה השניה ניתן להוסיף עוד אינטרפוץ למתזים ולשמור על אחידות עיצובית.

 

במידה והחלטתם לשים מתזים ב מקלחונים או ראש טוש גדול מאוד חשוב שתבדקו את לחץ המים בבית ובמידת הצורך תוסיפו מגבר לחץ עלמנת שתהנו מזרימת מים עוצמתית ומפנקת.

לבסוף יש לבחור סוג מקלחון רצוי,המקלחונים כיום מתאפיינים בקווים נקיים ומינימליסטים אשר יוצרים אפקט של שקיפות ונקיון בחלל המקלחון ובכך גם יוצרים אפקט שדל אופן ספייס ונותנים אשליה של גודל מעבר לגודלם האמיתי.

 

שימוש בזכוכיות שקופות במקלחונים משלים את העיצוב הנקי והמינימליסטי תוך שמאפשר נראות לחלל המקלחון שהשקענו בו רבות אך חשוב לזכור שזכוכית שקופה מתלכלכת יותר בקלות ולכן מומלץ להוסיף חומר אנטי קאלק בהזמנת המקלחון עלמנת להפחית את התופעה ולהקל בנקיון המקלחון.

מומלץ להזמין מקלחונים בחברות מקלחונים ולא מקלחונים המיוצרים על ידי זגגים וזאת בכדי להבטיח את העמידה בתקנים המחייבים ושימוש בפירזולים המותאמים למקלחונים,שימוש בזכוכית לא מחוסת עלול לסכן חיי אדם ולכן יש לשים דגש על הנושא.

עלמנת להינות מהמקלחון לאורך זמן הקפידו לנקות אותו לפי הוראות הניקוי שינתנו ע"י היצרן.

בהצלחה...