כיצד לבחור בית ספר לאיפור?

בית ספר לאיפור מיועד במטרה לרכוש ידע מקצועי בהיקפים שונים בנושאי איפור וטיפוח. לרוב משלבים הלימודים במסגרת בית ספר לאיפור התמחות מקצועית בתחומי האסתטיקה עם ידע מעשי מקיף בנושאי איפור, כאשר בוגרי מסלול הלימוד במסגרת בית ספר לאיפור יכולים לאחר תום לימודיהם להשתלב בשוק התעסוקה בתחום בהיקפי משרה משתנים או אפילו לעבוד כעצמאיים. עם זאת, לפני שבוחרים בית ספר לאיפור מתאים חשוב ביותר לתת את הדעת על כמה נושאים משמעותיים, כדוגמת: מוניטין, ניסיון בתחום, הקיף הלימודים, סוג התעודה המוענקת בתום הלימודים ונושאים חשובים נוספים.

בית ספר לאיפור – מיהו קהל היעד?


קהל היעד של בית ספר לאיפור הוא לרוב מגוון ביותר, החל מהמתעניינים בתחום כתחביב, דרך בעלי מקצוע העוסקים בתחומי האסתטיקה והטיפוח ומעוניינים להרחיב את פעילותם וכלה במי שמעוניין להפוך את האיפור לתחום ההתמחות המרכזי שלו. לרוב הקבלה אל בית ספר לאיפור איננה דורשת כל רקע קודם בתחום האיפור או הטיפוח, והיא מתאימה לכל מי שמתעניין ונמשך לנושא. כמו כן, כדי להתחיל קורס במסגרת בית ספר לאיפור אין כל צורך בכישרון אומנותי יוצא דופן או ביכולת ציור. עם זאת, חשוב ביותר לבחור בית ספר לאיפור שהוא מקצועי מספיק ודורש מכל אחד מהסטודנטים לעמוד בצפיות ולהגיע לתוצאות מרשימות מבחינת רמת האיפור בסוף הקורס.

בית ספר לאיפור – שימו לב לתכני הלימוד


תוכנית הלימודים של כל בית ספר לאיפור היא גם הזדמנות להתרשם מהמקצועיות שלו. לרוב, בית ספר לאיפור המחשיב עצמו יקפיד על לימוד מקיף של תחומי האיפור השונים: לימוד יסודות האיפור, טכניקות איפור, היכרות עם מוצרי איפור, בדיקת איכות, אבחון פנים, התאמת האיפור לאופי ולמבנה הפנים, כללים לאיפור טבעי, טכניקות איפור כבד, קומבינציות של איפור ונושאים רבים נוספים. כמו כן, בכל בית ספר לאיפור ישנם גם קורסים בתחום איפור כלות ואיפור אירועים. קורסים אלה כוללים נושאים, כדוגמת: התאמת האיפור לצילומים, אבחון והתאמת איפור למבנה הפנים, התאמת האיפור ללבוש ולאופי האירוע, כללים ליצירת איפור עמיד ונושאים רבים נוספים. בתחום תצוגות האופנה ותחום האיפור היצירתי כוללים הקורסים של בית ספר לאיפור נושאים, כדוגמת: התאמת האיפור לטרנדים אופנתיים, איפור מותאם לתאורת במה, איפור דינאמי, מגמות וחידושים בתחום האיפור ונושאים רבים נוספים. בנוסף לכך, בכל בית ספר לאיפור בעל מוניטין ניתן ללמוד קורסים מקצועיים אחרים בתחום, כדוגמת לימודי איפור – טלוויזיה, וידאו וקולנוע, איפור וצילומי סטילס, איפור לצילומים בשחור לבן וקורסים נוספים.

בית ספר לאיפור – תעודות והשתלבות בשוק העבודה


גורם חשוב נוסף בעת בחירת בית ספר לאיפור הוא תעודת הגמר הניתנת בסיום הקורס. תעודה זו ניתנת בהתאם לתחום ההתמחות: איפור יופי וטיפוח, איפור מקצועי או איפור אומנותי. בכל בית ספר לאיפור מוצעים לרוב גם קורסי המשך למבקשים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמקצע בתחום. לאחר סיום הלימודים במסגרת בית ספר לאיפור ניתן להשתלב במסגרות שונות, כדוגמת: בתי מרקחת, חברות קוסמטיקה, רשתות שיווק או אפילו חברות פרסום. כמו כן, ניתן לעבוד גם כעצמאי בתחום.