איפור – כל אחת יכולה

יש סוגים שונים של איפור לכל איבר בפנים. כיום לא רק נשים מתאפרות, גם גברים. יש באינטרנט פורומים רבים לאיפור ובהם פורום כלות, פורום קעקועים ועוד.
מי שמתאפרות בקביעות יודעות עד כמה חשוב להתאפר בחומרים איכותיים, מקוריים, של יצרניות אמינות. יש המתאפרות בעצמן ויש המעדיפות שיאפרו אותן במכון קוסמטיקה. חשיבות איפור משתנה מאישה לאישה. יש המייחסות לו חשיבות רבה ואינן יוצאות מהבית ללא איפור. יש מי שאין מייחסות לו כלל חשיבות ולא מתאפרות כלל.


איפור כלאחר יד:


 יש מי שמייחדות לאיפור זמן ממושך, אבל יש נשים שעל אף רצונן להיראות מאופרות בשל קוצר זמן ניתן לראותן מתאפרות בהמתנה לאור ירוק ברמזור או בעדן תקועות בפקק תנועה. נשים רבים מחזיקות בתיקן ערכת איפור הכולל: מייק אפ,סומק, עיפרון לגבות ולעפעפיים, שפתון, מסקרה, צללית ועוד.
 יש מי שנשים שונות מהוות עבורן מודל לאיפור. דוגמאות לאיפור מקורי ומגוון ניתן לראות במקומות שונים  כגון ברחוב או בטלוויזיה ואף כאשר מורידים סרטים לצפייה ישירה באינטרנט או  סרטים שמזמינם בVOD .
איפור הוא שאלה של טעם. מאחר שלכל אישה ואיש טעם משלהם, לא ניתן לדבר בהכללה על איפור.


סדנאות איפור:


חברות שונות או מאפרות עצמאיות עורכות סדנאות איפור, שבהן מלמדים את העקרונות הבסיסיים של האיפור, לומדים להשתמש בתכשירים שונים ולהתאים את האיפור לצבע העור, למבנה הפנים ולמאפיינים ייחודיים אישיים נוספים. סדנאות איפור מתקיימות גם בימי הולדת, במסיבות רווקות ועוד.
חשוב לדעת: נשים רבות עשויות להשיא לכן עצות כיצד, לדעתן ולטעמכן עליכן להיראות ומה עליכן לעשות לשם כך. אף שלא מזיק לשמוע לעצות הזולת – הכי חשוב הוא ללכת בעקבות הלב שלכן. אתן , רק אתן, יודעות מה טעמכן, מה נכון לכן, מה הולם אתכן, מה מתאים לכן.
זאת ואף זאת: ייתכן כי תיתקלו פה ושם בנציגי מכירות ובאנשי שיווק של חברות קוסמטיקה שונות. הן יעשו הכול כדי למכור לכן את מוצריהן, ולא מן הנמנע כי לשם כך יתארו את מוצריהן כמי שמסוגלים לחולל נסים ונפלאות לעור פניכן ולמראה הכללי שלכן דרך טיפול קוסמטי.  מומלץ לכבד אך גם לחשוד – ודאי לא לרכוש לאלתר את מה שמוצע לכן. היו יפות עם איפור או בלעדיו!