מדריך איפור לבהירות עור

מלאכת איפור צריכה להתאים עצמה למגוון פרמטרים, כאשר צבע העור הוא אחד מהם. מטבע הדברים, קיים הבדל משמעותי בין איפור לנשים עם גוון עור כהה ובין איפור לנשים עם גוון עור בהיר מאוד. לרוב איפור אצל נשים כהות הוא עמיד יותר מחוץ לבית ונשמר לאורך זמן, בשל ייצור מוגבר של מלנין לעומת נשים בהירות. לעומת זאת, מראה פניהן של נשים בהירות הוא פעמים רבות עדין, בעל אדמומיות טבעית ורכה ורושם תמים יותר. מסיבה זו, חשוב ביותר להתאים כל תהליך איפור לגוון העור, כאשר איפור לנשים בהירות מבוסס על כמה עקרונות חשובים.

איפור לבעלות עור בהיר – הגדרת גוון העור

השלב הראשון בכל תהליך איפור, כולל איפור של בעלות גוון עור בהיר, מתבסס על אבחנה של גוון העור ובחירת צבעי האיפור המתאימים. הדרך הקלה והבטוחה ביותר לאבחן את צבע עורך היא באמצעות לבישה של  חולצות בגוונים שונים, כאשר לבעלות עור בהיר מתאימים, מטבע הדברים, צבעים בהירים. שלב טרום איפור זה הוא חשוב ביותר, שכן בחירת הצבעים המתאימים תשפיע באופן מכריע על תוצאות האיפור ותהפוך אותך ליפה ולמרשימה יותר.

 
איפור לבעלות עור בהיר – הבסיס

נשים בעלות עור בהיר נוטות יותר לפתח פיגמנטציה באזורי האף, המצח ומרכז הלחיים, ולכן חשוב לבחור בסיס מתאים לאיפור. נשים בהירות עור צריכות להשתמש במייק אפ על בסיס גוון כחלחל במטרה לצור אחידות איפור בגוון העור. בנוסף לכך, כולל בסיס איפור גם שימוש בקונסילר שמטרתו היא לטשטש סמנים כהים סביב העין. טשטוש סמנים אלה צריך להתבצע על ידי שימוש בצבעי איפור מנוגדים. מסיבה זו, צריכות נשים עם גוון עור בהיר לבחור בקונסילר בגוון בהיר יותר מגוון המייק אפ כדי למנוע סמנים כהים וגם מראה שקוע מתחת לאזור העין.

 
איפור לבעלות עור בהיר – בחירת סומק

מטרתו של השימוש בסומק היא לצור מסגרת לפנים באופן בו פנים עגולות מדי יהפכו ארוכות יותר, ולהיפך – פנים ארוכות יהפכו עגולות יותר. למעשה, יוצר הסומק שבירה בקווי המתאר של הפנים. גווני איפור אדומים או סגולים אינם מתאימים לנשים עם גוון עור בהיר ואינם תוחמים את מסגרת הפנים כראוי. לעומתם, באמצעות גווני איפור חומים ניתן להשיג את התוצאה הרצויה.

 
איפור לבעלות עור בהיר – בחירת צלליות

לא כל גווני הצלליות הקיימים בשוק מתאימים או מחמיאים לנשים בעלות גוון עור בהיר. עם זאת, כולל בסיס איפור של צלליות עקרונות דומים עבור נשים כהות או בהירות. את עפעף העין יש למרוח עם צללית לבנה ולבחור שני גווני צלליות משלימים לכיסוי שני חלקי העפעף. גווני הצלליות המתאימים לנשים בהירות עור הם כמובן גוונים בהירים, כדוגמת: לבן, תכלת, זהוב, אפור, סגול, ירוק כהה ואלמוג. בשלב איפור זה, חשוב לבחור שני גוונים מאותה משפחה. עם זאת, גוונים אלה צריכים להיות בעלי טונים מעט שונים במטרה להבליט את העיניים.