איפור ודימוי עצמי

הדימוי  של אדם קובע הרבה דברים בחייו. סוג החיים שהוא מוביל,  סוג העבודה שהוא יכול לבצע-  הכול נקבע על ידי אופיו של האדם. אחד הדברים המשפיעים ביותר על הדימוי העצמי של אדם הוא מראהו החיצוני. הרושם הראשוני שאדם עושה מבוסס בחלקו המכריע על ידי המראה החיצוני שלו. איפור הוא אחד מן הדרכים המקובלות לשנות ולשפר את המראה החיצוני, וכך להתקרב יותר אל דימוי עצמי טוב יותר. על ידי חיוג שמות של מאפרים או קוסמטיקאיות ניתן להגיע אל מראה משופר, וגם דימוי עצמי טוב יותר.

חשיבות העור

 

העור מגן על הגוף. המצב הנפשי של אדם משתקף בעור. שמחה או שמקורם במוח משפיעים על עור הפנים והגוף. הקרביים והלב של אדם נסתרים מעיני החברה. מה שאחרים רואים הוא רק המעטפת החיצונית- העור.  אדם בא במגע עם העולם החיצוני דרך העור שלו . הוא חווה את העולם העולם דרך העור שלו.  העור מווסת את הרושם והשיפוט של אנשים אחרים בנוגע לאדם. בעולם התחרותי סלחנות היא תכונה בסכנת הכחדה, על כן  חשוב ליצור דימוי עצמי חיובי. אדם שלא הצליח לעשות זאת יודר לשולי החברה.

 
איך שומרים על עור בריא

 

על מנת ליצור רושם חיובי יש צורך בעור בריא. איפור מסייע לטפח עור בריא. איפור יוצר דימוי מרשים ומשופר לפניך. השלב הראשוני בטיפול בעור הוא הגנה מהשמש.חשיפה ממושכת לשמש עלולה לגרום לכוויות בעור, מה שמשווה מראה של  עייפות וחוסר חיוניות. אבל בעזרת  קרמי הגנה עםSPF  גבוה ניתן להגן על העור, וכך אפשרי למעשה עבור האדם לשמור על מראה נינוח ובריא בנוכחות אחרים. האקט האמור בהחלט יוצר דימוי עצמי חיובי. קרם הגנה אמנם מרגיע את העור, אבל כרטיס הביקור הראשוני ביותר הוא הפנים. פנים ללא רבב הם משאת נפש של כל אחד.  אנשים עם כתמים בפנים לעיתים קרובות סובלים ממתח נפשי, הם מרגישים שהם נופלים אחרי כולם במרוץ החיים. איפור פנים יכול להסתיר כתמי פיגמנטציה על הפנים.  איפור מגביר את בטחונו של האדם. אדם יכול להצטרף לתחרות עם התלהבות חדשה. כך האיפור עובד כמו תמיכה פסיכולוגית. איפור לא משמש רק כדי להרשים אחרים, אלא גם עבור האני הפנימי... איפור עוזר כדי ליצור קשר עם הנשמה, בכך שממריץ  את הקשר בין הגוף והנפש.- כשאת נראית טוב, את מרגישה טוב. כך האיפור מסייע לנהל אורח חיים בריא. איפור אינו חיוני רק לנערות.גם נשים מבוגרות נוהגות להקפיד על איפור על מנת לשמור על מראה צעיר, על מנת לא לאבד עניין בחיים.

איפור לא חייב להקנות מראה מלאכותי. איפור מאוזן ובמידה יהווה שדרוג אסתטי של הפנים- המטרה היא לא להיראות מאופרת, אלא להיראות רעננה, כאילו קמת משינה של תשע שעות או חזרת מחופשה בקריביים, גם אם סיימת הרגע לנקות את הבית. יש לציין כי איפור זול הו לאו דווקא באיכות נמוכה. לעיתים טיסות זולות, נעליים במבצע, או מסקרה לא יקרה יכולים להיות בחירה משתלמת. יופי לא חייב תמיד לעלות ביוקר.