7 טיפים לבחירת טבעת נישואין

טבעות נישואין משמשים כדי לסמל את הקשר הנצחי של נישואים, והן צריכות לשקף את הטעם הטוב והסגנון של החתן והכלה. מאוד חשוב ששני בני הזוג יהיו מרוצים מהבחירה של הטבעת שלהם, ולכן אין להתייחס לבחירתה כלאחר יד אלא לבחור ברוגע, תוך מחשבה, ורק לאחר שאתם בטוחים כי זוהי הבחירה הטובה ביותר ואשר אתם אוהבים אותה, רק אז כדאי ורצוי לרכוש את הטבעת. הנה 7 טיפים לתהליך בחירת טבעת נישואין.


1. כדאי לבחור את הטבעות ביחד. גם ההליכה בצוותא הופכת את המשימה ליום מיוחד, בה הזוג מבלה ביחד וכל אחד בוחר לעצמו את טבעת הנישואין. יש לזכור כי טבעת זו הולכת ללוות אותו שנים רבות מאוד ולכן חשוב כי היא תמצא חן בעיני העונד אותה. לא מדובר על קניית מחסן מתכת אלא על תכשיט יקר ערך גם מבחינה כספית וגם מבחינה סנטימנטלית. אם מוטיב הסודיות הוא בעדיפות, כדאי לגייס בן משפחה או ידיד משותף ולהיעזר בהם. 

2. יש משפחות בהן נהוג לענוד טבעות נישואין עתיקות, אשר עוברות במשפחה מדור לדור. לכן, לפני הקניה כדאי לשאול ולבדוק האם אכן קיים נוהג כזה גם אצלכם. בדוק עם ההורים שלך או עם קרובי משפחה אחרים וברר איתם את הנושא. ישנן משפחות ששיחות מסוג זה הינן טבעיות עבורן ויש משפחות רשמיות יותר. צאו לחצר הבית, ובשיחה טבעית על פופים בגינה בדקו את הנושא.


3. יש לבחור טבעת נישואין התואמת את טבעת האירוסין. מכיוון ששתי הטבעות עומדות להישאר יחדיו על היד, כדאי ליצור מלכתחילה התאמה נעימה, קו משותף, או מראה שיתמזג אחד עם השני בהרמוניה. 

4. כדאי לבדוק עם חברים ובני משפחה על תכשיטנים איתם הם כבר היו להם חוויות טובות. אפשר לברר עם המעצב אצלו הזמנתם את הבגדים, במגזינים ופרסומות מקומיות ועוד. השאלה היא האם אתם מעוניינים לגשת לרכוש את הטבעת באחת החנויות הגדולות והמוכרות או דווקא בחנות בוטיק של מעצב טבעות. שימו לב כי בדרך כלל מגיעים למעצב טבעות מפה לאוזן..

5. הזמנת טבעות אישיות מיוחדות: האם תרצו טבעות אישיות עם חריטה של תאריך החתונה שלכם? של תאריך המפגש הראשון שלכם? משפט רומנטי המתאר את אהבתכם? 

6. במידה וקניית הטבעת נעשית בהפתעה, יש למצוא את הגודל שלה. כאשר הטבעת מיועדת לכלה ניתן לבקש מאחותה או אחת מחברותיה להביא את אחת הטבעות של הכלה ולפי מידה זו להכין את הטבעת. כאשר הכלה תרצה להפתיע את החתן בטבעת הרי שתוכל לקחת עימה לחנות את אחד מחבריו של הבעל המיועד, שמידתו דומה.

7. איזה סוג טבעות אתם רוצים? האם תרצו טבעת קלאסית מזהב? האם אתם מחפשים עיצוב ייחודי ובלעדי לטבעות שלכם? האם אתם זקוקים לייעוץ או שברור וידוע לכם בדיוק מה אתם מחפשים. אלו שאלות שכדאי לכם לבדוק לפני שתתחילו בתהליך בחירת הטבעת. בכל חנות אליה תלכו תראו מאות דוגמאות של טבעות נישואין. חלקן משובצות יהלומים, אחרות ממספר סוגים של זהב, מעוצבות, קלאסיות, פשוט אינספור עיצובים ודגמים. לכן מומלץ למקד את הדרישות, ללכת לשלוש חנויות מומלצות ושם לבצע את הרכישה.