שילוב בחירת טבעת הנישואין עם ההכנות לחתונה

אם החלטתם להתחתן כדאי שתדעו כי השבועות שלפני החתונה הולכים להיות מהלחוצים ביותר בחייכם (לפחות עד שיגיעו הילדים...). בחודשים הקרובים תחוו הרבה כאב ראש ותמצאו את עצמכם מתלבטים לגבי דברים שמעולם לא ידעתם שהם קיימים כמו צבעי מפיות. יחד עם זאת עדיין אסור לשכוח את עצמכם גם בתקופה אינטנסיבית כזאת, ולשמור על הדברים החשובים לכם כזוג ובמיוחד על הרומנטיקה ההדדית.

בין בחירת המקום שבו אתם עומדים להתחתן, דיונים על הדי ג'יי, בחירת שמלת, הלבנת שיניים ורשימת השירים שתושמע, וכמובן התכנון לכל אותם טיולים לירח הדבש שאחרי. צריך למצוא גם זמן לדברים החשובים באמת. אחד הדברים האלו הוא ללא ספק בחירת טבעת הנישואין, שבסופו של דבר תלווה אתכם לאורך כל החיים, הרבה אחרי שהאוכל והמוזיקה מהאירוע יהפכו לזכרון רחוק. טעות נפוצה אצל זוגות רבים היא לדחות את הנושא לרגע האחרון, אך באמצעות תכנון נכון תוכלו להימנע מהטעות הזו.

מהרגע בו החלטתם שאתם מקיימים אירוע תגלו שאתם לא לבד. ההורים, שבדרך כלל גם עוזרים במימון, יצפו כמובן שתשמעו את דעתם על המקום והקייטרינג. גם אנשי המקצוע אליהם תפנו יפציצו אתכם במידע שמטרתו לשכנע אתכם להשקיע עוד קצת כסף כדי לקבל, למשל, עוד מנה אחרונה מהקייטרינג. אם תתנו לעצמכם להיסחף בזרם, יהפכו ההכנות לחתונה לתקופה בה תרגישו שאתם מאבדים שליטה על חייכם, ומכל הדברים דווקא בחירת טבעת הנישואין תלך לאיבוד ותידחה לרגע האחרון. משום כך, הצעד הראשון בתכנון נכון של החתונה הוא "ישיבה משפחתית" של שניכם, בה תחליטו על לוח הזמנים שמתאים לכם, ורק לכם. כל מה שנשאר לאחר מכן הוא כמובן לעמוד בו...

בחירת טבעות נישואין יכולה לקחת זמן, מדידות והתלבטויות. חלקו את המשימה למשימות קטנות יותר, וחלק מהן תוכלו גם לחלק ביניכם. לדוגמא, אצל זוגות רבים בת הזוג תבצע את "מחקר השוק" הראשוני ותחליט על שתים שלוש החנויות שבהם תבקרו. הדבר החשוב ביותר הוא למקם את המשימות הכרוכות בבחירת טבעת הנישואין דווקא בחלקים המוקדמים יותר של הלו"ז שתכננתם, כך שגם אם יהיו עיכובים תוכלו לסיים עם הנושא אפילו חודש לפני החתונה.

כחלק מן התכנון החליטו גם על התקציב שאתם יכולים להרשות לעצמכם לקניית טבעת נישואין. מחירי טבעות יכולים להשתנות על פי החומר ממנו עשויה הטבעת (כמו למשל כמות ואיכות הזהב), שילובי יהלומים ואיכותם, ופרמטרים נוספים. כדי שלא תצטרכו להתחיל לעיין במודעות דרושים הייטק מיד אחרי החתונה, או לקחת משכנתא מוקדמת רק כדי לממן את הטבעת, התאימו את התקציב לרמת ההכנסה הנוכחית שלכם. כמובן שאם אתם מרגישים צורך להשקיע מעט יותר, אפשר לקצץ בסעיף אחר של תקציב האירוע ולבחור טבעת יקרה יותר.

זכרו כי טבעת נישואין היא לא סתם עוד טבעת, יש לבחור אותה בכיף וביחד, ולא ברגע האחרון בעצבים ובלחץ.