טבעת נישואין חייבת להיות עגולה?

עד לרגע החופה שניהם מאורסים, אך ברגע שמסתיים טקס שניהם מיד מוכרזים כבעל ואישה, ויש כבר טבעות נישואין על אצבעותיהם. כעיקרון טבעות נישואין מוענקות לנשים, אך כבר שנים רבות שיש גם טבעות נישואין לגברים, דבר שהיום מקובל מאוד וניתן לראות גם טבעות נישואין זוגיות, שבני הזוג רכשו ביחד לקראת החתונה. טבעות נישואין הן מוסד בפני עצמו בכל הנוגע למחויבות של בני הזוג, ולטבעות הללו יש סמליות מאוד חשובה שבני הזוג מבקשים שתקרין את מהות הקשר.

 
טבעות נישואין – למה ככה?

טבעות נישואין הן עגולות מסיבה סמלית מאוד חשובה. טבעות נישואין מסמלות את הקשר הנצחי שבין בני הזוג, וכאשר מעניקים טבעות נישואין האחד לשנייה מבקשים בני הזוג להמשיך להיות חלק מן המעגליות של החיים, שכל דבר יתחיל וימשיך, ללא שום הפסקה. המעגליות של הקשר, הצורה שלא נפתחת ולא ניתקת, היא אותן טבעות נישואין נמצאות על אצבעותיהם של החתן והכלה. בניגוד לטבעות אירוסין, טבעות נישואין הן פשוטות מאוד ואין שום צורך להעניק טבעות נישואין עם אבנים משובצות עליהן, משום שהפשטות של הטבעת היא מה שצריך לייצג את הקשר. אין כאן שום הכרח, וגברים לא אחת אוהבים להעניק לבנות זוגם טבעות נישואין מפוארות עם שיבוצי יהלומים מרהיבים ממש.

 
איך להציע נישואין

אחת החוויות המרגשות ביותר היא הצעת הנישואין של גבר לאהובתו. יש מי שמעדיפים דווקא את הצעות הנישואין הרגילות והרומנטיות, שבהן לגבר יש את המצב שבו הוא כורע ברך בזמן המעמד הרומנטי, ותחום כמו לימודי שפות יכול לעשות זאת בכל מקום בעולם. לעומתם, אחרים יעדיפו דווקא את המחוות הרומנטיות האחרות, שדורשות יצירתיות גדולה יותר. גברים יצירתיים יכולים להציע נישואין בזמן טיסה בכדור פורח, בצלילה אל מעמקי הים, בשיט בטיול זוגי ועוד. השאלה עצמה היא החשובה באמת, ואם הקשר כבר מכין את בני הזוג לקראת השלב הבא, אין שום סיבה שלא תהיה חתונה, בסופו של דבר. הצעות הנישואין הן לגיטימיות בכל מצב, ואין שום דרך אחת מיוחדת להציע לאישה נישואין, משום שמאפייני החיים של כל זוג שונים וזה לא משנה אם הם יעדיפו להינשא לבושים בגדי עבודה או חליפות צלילה.

 
לענוד את הטבעת באהבה גדולה

טבעת נישואין יקרה מפז, ולא משום מחירה, שכן זה יכול להשתנות. הטבעת העגולה מסמלת יותר מכל את הקשר שבין בני הזוג, מבחינה פיזית. אורח החיים של בני הזוג נותן להם את ההרגשה הטובה שהם צריכים, אך מעבר לכך יש את הטבעת, והיא הסמל הנצחי.