מדריך לקניית טבעות נישואין

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל חתונה ובכל מערכת נישואין היא הטבעת. יש היום מגוון מאוד גדול של טבעות נישואין וצריך לדעת כיצד לבחור. טבעות נישואין הן נושא מעט מורכב, למרות שהוא לכאורה פשוט, משום שכל אחת הייתה רוצה טבעת מסוימת, שתתאים לה באופן אישי, וצרך לדעת כיצד לבחור טבעות נישואין לכלה המיועדת ואף לחתן עצמו. אמנם נהוג לענוד על האצבע של הכלה את הטבעת, אך גם גברים מסתובבים עם טבעת נישואין, ולכן כדאי גם לראות כיצד בוחרים טבעות נישואין תואמות כמו שנהוג בהודו, או שמתקשרות בצורה כזו או אחרת, האחת עם השנייה. לאחר שסיימתם עם בחירת מקום האירוע ואתם כבר יודעים באיזה ממבחר גני אירועים שיש בארץ תבחרו להתחתן הגיע הזמן לבחור טבעות נישואין.

מעמדן הסמלי של טבעות נישואין משפיע על הבחירה

טבעות נישואין אמורות להיות פשוטות מאוד. אם טבעות אירוסין הן טבעות עם יהלום, אז טבעות נישואין לא אמורות להיות מצופות באבנים יקרות, על מנת שהכלה לא תתבלבל בהערכת השווי של הטבעת שהיא עונדת על אצבעה. על פי ההלכה היהודית, טבעות נישואין אמורות להיות עגולות למשעי בחלק הפנימי שלהן, משום שמעמדן הסמלי של טבעות נישואין אומר כי העיגול המושלם מעיד גם על מערכת היחסים בין הבעל והאישה, בין בני הזוג, לאורך כל חייהם. טבעות נישואין אמורות להיות פשוטות מאוד, והמטרה היא שאמנם הן תהיינה יקרות מבחינת הסמליות שלהן, אך לא אמורים לקנות טבעת יקרה מדי. כאן כבר העניין נתון לפרשנות של כל זוג.

איפה כדאי לקנות טבעות נישואין

את טבעות הנישואין ניתן לרכוש בסגנונות שונים, וישנן חנויות תכשיטים רבות המתמחות בטבעות נישואין. דרך אחת לרכוש את הטבעת היא לגשת לחנות תכשיטים מוכרת, בין אם רשת ובין אם לאו, ולקבל את ההיצע הגדול שיש בחנות לטבעות נישואין. החיסרון בדרך הזו הוא שלא ניתן בהכרח למצוא טבעת מיוחדת עם התאמה אישית, וכאן מגיעה הדרך השנייה, שבה ניתן לרכוש טבעות נישואין מותאמות על ידי עבודת יד בהזמנה אישית. אפשר לגשת אל אחד הצורפים המומלצים, ולבקש טבעת בהזמנה מיוחדת. הצורף ישמח לשבת איתכם, לחשוב על אלמנטים מיוחדים ולשרטט אותם על הנייר. כך תקבל לה טבעת מיוחדת, עם ההקדשה הראויה. כמובן שהמחירים בהתאם.

טבעות נישואין חייבות להתאים מכל בחינה שהיא

כאשר אתם רוכשים טבעת נישואין, יש עליכם לדעת מספר דברים בסיסיים מאוד. ראשית, מדובר בחתונה שלכם, ולא משנה כמה טבעות נישואין ראיתם ביחד וכל אחד לחוד, עדיין זו החתונה שלכם וההחלטה היא שלכם בלבד. מה שיפה בעיניכם זה מה שיהיה בחתונה. טבעת נישואין זה לכל החיים. מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא שהטבעת יושבת בצורה נוחה על האצבע. מומלץ לבצע מספר מדידות של טבעות נישואין, וגם בזמנים שונים, משום שיש שעות ביום שבהן אצבעות הידיים נפוחות יותר. זה צריך להיות אחד הפרמטרים. ודבר אחרון, כדאי לבקש מצלם אירועים שיהי בחתונה לצלם מספר תמונות של הטבעות שלכם בידיים שלובות, זו יכולה להיות מזכרת נהדרת שתלויה על קיר.