אהבה זאת דרך חיים

הם הולכים ביחד על הדשא הרך, כמו שעשו כבר פעם בעבר. הוא מחזיק את ידה והיא נתמכת בצעדיו הנחושים, עדיין, למרות הגיל. מתחת לחופה הם מבקשים להצהיר שוב על אהבתם שהחזיקה אותם ביחד וליוותה אותם במשך השנים. הוא מביט בעיניה והיא בעיניו והכל מביטים בשניהם: הדיירים שאיתם באותו בית אבות או דיור מוגן והחברים, הקרובים, הילדים, הנכדים ולפעמים אפילו הנינים. כנראה שבאמת אף פעם לא מאוחר מדי: התופעה המתרחבת בעולם של "חידוש נדרים" וחתונה שנייה לזוגות בגיל הזהב ממשיכה להתפשט. על בית אבות ואפילו דיור מוגן – ואהבה.

אהבה אמתית ממשיכה אל בית אבות ומעבר לו

אנשים הם אנשים בכל העולם ואהבה אמתית לא מסתיימת בכלל. בזמן שאנחנו לא רגילים לחשוב על בני גיל הזהב בהקשר הזה, מסתבר שדווקא בגיל הזהב, האהבה ממשיכה לפרוח. אמת, אלה גילאים שלא כולם זוכים להגיע אליהם, וגם לא מעט מיושביו של בית אבות הם בדרך כלל אלמנים ואלמנות, אולם זה לא מונע מהם למשיך לחיות ולאהוב גם שם. סיפורי אהבה שצמחו דווקא בבית דיור מוגן יכולים להיות סוחפים ומרגשים לא פחות מכל סיפור אהבה אחר שפגשתם.

על התופעה הזאת של אהבה בגיל הזהב, למדנו בכלל מכיוון אחר לגמרי, לאחר שלא מעט אנשים, שעברו אל בית אבות או דיור מוגן , הגיעו לחנויות תכשיטים והתעניינו בטבעות אירוסין או טבעות נישואין. עם הזמן התהייה עלתה: מה לדיירי בית אבות או דיור מוגן ולטבעות אירוסין? תחילה סברנו שמדובר בכלל בטבעות אירוסין עבור ילדיהם של אותם דרי בית אבות או דיור מוגן שהגיעו אלינו. אולי אפילו לנכדים. רק אחרי שאזרנו אומץ והחלטנו לשאול אותם, התחלנו להיחשף לאותו עולם שלא ממש ידענו שהוא קיים. רק אז גילינו את המציאות היפה הזאת שמתרחשת ממש מתחת לאפינו בכל בית אבות ובכל בית דיור מוגן למבוגרים.

אז איזו טבעות אירוסין בוחרים דרי בית אבות או דיור מוגן לנישואיהם?

באופן מפתיע למדי, לא כל דרי בית אבות הם בהכרח שמרנים והדבר נכון גם לגבי אנשים במקומות דיור מוגן למיניהם. אמנם היחד של בני גיל הזהב אל נישואין הוא הרבה יותר שמרני מאשר הזוגות היום, והדבר משתקף למשל בבחירה שמרנית יותר של הגברים בטבעות הנישואין שלהם (מגמה שקיימת גם אצל הגברים הצעירים יותר), אולם ישנם גם זוגות הבוחרים טבעות נישואין אשר אינן בהכרח שמרניות או מיושנות. חלק מהזוגות אף בוחרים עיצובים מודרניים למדי אשר מעניקים טוויסט צעיר לנישואיהם המחודשים או החדשים.

האהבה יכולה לפרוח בכל מקום, כולל בית אבות ובית דיור מוגן ומבלי שתהיה בה חוקיות כלשהי. אנשים שמרשים לעצמם לחיות וללכת עם ובעקבות הלב לא יכולים להפסיק לאהוב. בסופו של דבר החיים אינם רק הגיל אליו הגעת, אלא מה שעשית בדרך; וזה לא נגמר עד שזה לא נגמר.