טבעות אירוסין – כמה להשקיע?

טבעות אירוסין הן במקרים רבים הסעיף היקר ביותר בהוצאות החתונה ולא אחת מחירה של טבעת אירוסין יכול להגיע לסכום בן חמש ספרות. אבל בעוד שכל אחד מהסכומים האחרים שמושקעים בחתונה משפיעים על איכות האירוע הרי שטבעת האירוסין היא מעיין נעלם. חוץ מרווקות נואשות לטבעת אף אחד לא מסתכל עלייה במהלך האירוע וגם המצדדים בהשקעה יכולים לומר בפה מלא שתרומתה לטקס היא שולית למדיי. 

יש לא מעט דעות סותרות על הסכום הראוי להשקעה ב טבעות אירוסין וכמובן שבסופו של דבר כל זוג צריך לבחור בדרך שמתאימה לו, אבל על מנת שתוכלו לקחת בחשבון את כל השיקולים הבאנו בפנייכם מספר טיעונים לכאן ולכאן. 

חיים רק פעם אחת
זו היא הטענה העיקרית המעודדת רכישה של טבעת אירוסין בסכום גבוה יחסית. בסופו של דבר, אי אפשר לקחת לקבר אפילו את הגרביים, ובטח שלא כסף, אז כדאי להנות מכל רגע בחיים ולקנות את הטבעת הגדולה והיפה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם. 

זה תכשיט שהולך איתי לכל החיים ואם לא עכשיו, אז מתי?
גם בטיעון זה יש מידה לא מבוטלת של צדק. בסופו של דבר, אחרי הנישואין, כאשר צריך לפרנס ילדים ולשלם משכנתא, מעט מאוד בעלים יכולים להרשות לעצמם לרכוש טבעת יקרה לאישה שאיתם ובכך להביע את אהבתם. זה לא שהם פחות אוהבים, פשוט גם אם הם יהפכו את העולם וימכרו כליה הם לא יוכלו להרשות לעצמם לרכוש תכשיט כל כך יקר.

 

בסוף, יהלום זה רק אבן
בסופו של דבר, יהלום, יפה ככל שיהיה, הוא רק אבן. חפץ דומם. עם כל הכבוד, זוג צעיר שרק מתחתן צריך לדאוג לעתידו ולהתכונן לימים הקשים שעוד יבאו. לא בטוח שרכישה של אבן בסכום השווה למשכורת חודשית זו הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.


מה מבין הדעות שלהלן היא הדעה הנכונה ביותר? את זה רק אתם תוכלו להחליט, אבל נראה שבכל אחת מהעמדות יש מעט מן האמת.