כיצד לזהות זהב מזויף

שוק הזיופים הוא בין השוקים הכי רווחים בשווקים, תוכלו למצוא היום זיופים מעולים לכל דבר שרק תחפצו שלא נדבר על טבעות או תכשיטים. אם אתם רוצים לקנות משהו זול, אל תצפו שהאיכות תהיה טובה. שימו לב שאין מציאות בחיים, קיימים הרבה רמאים, במיוחד ברשת האינטרנט, לכן על תתפתו לכל מיני מבצעים מפוקפקים. אם ההתפתחות העצומה של הטכנולוגיה, הקלות שבא ניתן לזייף היום תכשיטים וטבעות זהב היא מאוד פשוטה. לכן תיזהרו שבעתיים, ברגע שאתם הולכים לקנות טבעות אירוסין או נישואין.

סימנים של צבע

בין השיעורים הראשונים הנלמדים בלימודי קרימינולוגיה, הם כיצד לזהות זיופים טובים. קיימים מגוון דרכים כדי לזהות זהב מזויף, רוב הדרכים די פשוטות ולא מצריכות קושי מסוים. תנסו לשים לב אם מופיעים כתמים מוזרים של צבע על העור, אחרי שאתם מורידים טבעת שקיבלתם במתנה ליום הולדת מחברה טובה, קרוב משפחה, ידיד או אהוב. אם מופיעים לכם כתמים על האצבע, היכן שהטבעת הייתה מונחת, זה סימן לכך שהטבעת מזויפת והכתם הוא תוצר של חלודה או זליגה של צבע מהטבעת כתוצאה מהזעה. אם אתם צריכים חוות דעת נוספת כדי להבטיח את מסקנת הזיוף, במיוחד אם מדובר בטבעת אירוסין או נישואין, תוכלו לבצע בדיקת צבע נוספת באמצעות בד לניקוי תכשיטים. תיקחו את הבד לניקוי תכשיטים ואת הטבעת החשודה, חשוב מאוד שתוודאו שהבד, אחרי הבדיקה שפשפו את הטבעת כמה פעמים. אם תבחינו שהבד הסיר את הצבע מהטבעת ובנוסף לכך אתם רואים שאריות של כתמי צבע על הבד. אין שום צל של ספק, הטבעת מזויפת, טבעת זהב אמיתית, לא משאירה כתמי צבע על העור וצבעה בהחלט לא יורד מבד לניקוי תכשיטים פשוט.

שיטות בדיקה אחרות

חוץ מבדיקת הצבעים והכתמים קיימות עוד כמה שיטות יעילות כדי לוודות בוודאות, שהטבעת שקיבלתם בתור מתנה ליום הולדת, בת מצווה, ירושה, אירוסין או נישואין מזויפת. חלק מלימודי חינוך הכימיה דורשים מהתלמידים, לדעת לזהות את מרכיבי היסוד ואת תכונותיהם של כל היסודות הנמצאים בטבלת היסוד הכימית. טבעת זהב טהורה עשויה ממתכת זהב, שמבחינת התכונות של מרכיב היסוד שלה, נחשבת למתכת רכה. אם תעשו ניסוי פשוט, בו תיקחו סיכה ותנסו לדקור את הטבעת החשודה בזיוף, תוכלו לדעת אם מדובר בזהב אמיתי או לא. ברגע שהסיכה נשברת כתוצאה מהדקירה, תדעו שהטבעת מזויפת, משום שאם היה מדובר בזהב אמיתי, המחט לא הייתה נשברת, משום שמתכת הזהב רכה, בשונה מהטבעת המזויפת שלרוב עשויה ממתכת קשה. דרך אחרת שיכולה לעזור לכם להוכיח את הזיוף, היא באמצעות כוח המגנט. תיקחו מגנט פשוט, תוכלו להשתמש במגנטים על המקרר הם מספיק טובים לביצוע הבדיקה. קחו את הטבעת החשודה בזיוף ותצמידו אותה למגנט, אם אתם שמים לב שהטבעת נצמדת למגנט, הסימן הוא שהטבעת מזויפת, משום שזהב אמיתי לא מתמגנת. אם בכל זאת אחרי כל הניסויים הללו אתם עדיין בספק, קחו את הטבעת החשודה בזיוף לחנות התכשיטים הכי קרובה ותבקשו מהתכשיטן לבדוק את הטבעת ולהעריך אותה.