שמלות כלה בקולנועשמלות כלה בקולנוע

חתונות גדולות ואירועים גדולים הם חלק בלתי נפרד מעולם הקולנוע שנותן לנו בכל פעם מחדש סצנות מרגשות בלתי נשכחות. החתונות הגדולות ביותר בקולנוע היו חתונות עם שמלות כלה יוקרתיות, מהודרות, ונוצצות. על מנת שנוכל להיזכר בשמלות הכלה היפות הללו הכנו רישמה של שמלות כלה שכולנו אוהבים לראות על גבי המסך הגדול.

 
סקס והעיר הגדולה

 שמלות כלה ושמלות ערב הם חלק בלתי נפרד מסרט הפולחן לעולם האופנה הניו יורקי סקס ועיר הגדולה. ארבעת המופלאות שכובשות בסערה את המסך מציגות שוב ושוב לנגד עיננו שמלות מפוארות של מיטב המעצבים הגדולים. בסרט באורך מלא הראשון סקס והעיר הגדולה יצא לנו להיות נוכחים בחתונת העשור של קארי ומיסטר ביג. שמלות הכלה שמוצגות בסרט הן שמלות כלה שמעצבי העל הגדולים ביותר. בסרט הפולחן אנחנו רואים סצנות בהן קארי הניו יורקית מצתלמת למגזין האופנה הנחשב ווג בעודה מדגמת סוגים רבים של שמלות כלה של מעצבים שונים. שמלות הכלה שאנחנו רואים במגזין הן שמלות כלה יפות ויוקרתיות  שכל אחת מהן יותר יפה מהשניה. בחתונה עצמה אנחנו רואים את קארי לובשת שמלת כלה מהממת שלראשה מחוברת נוצת טווס ענקית. לחתונה בחיר ליבה של קארי לא הגיע אך לפחות זכינו לראות מחווה טלויזיונית לשמלות כלה יפות של מעצבים גדולים.

 
קיל ביל

 את שמלות הכלה שאנחנו רואים בסרט הפולחם של טרנטינו איננו יכולים לשכוח לא בגלל שהן שמלות כלה יפות ומרהיבות. גיברות הסרט נפגשת עם ביל בחתונה שלה שרוצח את כל המוזמנים בחתונתה ומנסה אף להרוג אותה. שמלות הכלה בסרט קיל ביל מוכתמות בדם והופכות להיות ברגע לשמלות מוות. הגיבורה של הסרט נתחתנת בעודה בהריון בסרט ולכן שמלות כלה אותם רואים בסרט קיל ביל הן שמלות כלה של נשים בהריון. גיברות הסרט היא נערה פשוטה וצנועה ולכן גם שמלות ערב ושמלות כלה אותם אנחנו רואים בחתונה שלה הן שמלות כלה פשוטות וצנועות. את יום החתונה הזאת הגיבורה לא תשכח וגם אנחנו בתור צופים שאוהבים לראות את הסרט קיל ביל לא יכולים לשכוח את סצנת החתונה המפורסמת בסרט ואת שמלות הכלה המוכתמות שזכינו לראות בה.

שתי הדוגמאות אותם נתנו הן דוגמאות הפוכות לחלוטין אחת מהשניה. בסרט הראשון סקס והעיר הגדולה אנחנו רואים שמלות חתונה מהודרות ויוקרתיות בעוד שבסרט השני אנחנו רואים שמלות כלה פשוטות ורגילות. סצנה אחת היא סצנה שמתארת חתונה גדולה ומפוארת וסצנה אחרת היא סצנה שמתארת אירוע ללא הרבה מוזמנים בו שמלות הכלה הן שמלות כלה שהובאו מחנות יד שניה בעירה הקטנה בה הנערה מתגוררת.