שרותי קייטרינג לציבור החרדי

כל אירוע כזה דורש קייטרינג ייחודי משלו. מעבר לכמויות הגדולות של המוזמנים לאירועים אילו והצורך למצוא קייטרינג לא יקר, אך עם זאת איכותי, לחברה החרדית יש עוד דרישה חד משמעית לגבי כשרות מחמירה. גם בחברה החרדית יש תנועה בין סוגי קייטרינג שונים, החל מכשר בעל הכשרה מהרבנות ועד כשר למהדרין, כאשר כל פרט בהליך בחירת המזון מפוקח. קייטרינג כשר למהדרין יעלה טיפה יותר מאשר קייטרינג כשר, כיוון שהליכי הפיקוח דורשים כוח אדם ייעודי לנושא.

שרותי קייטרינג לציבור החרדי – איפה ניתן להשיג?
כמעט כל האולמות הנמצאים באזורים עם אחוז גדול של אוכלוסיה חרדית כמו בני ברק, בית שמש וירושלים מספקים שרותי קייטרינג מטעמם שיכולים להתאים למרבית הציבור הזה. במקרים של העדפות לשרותי קייטרינג מחמירים יותר, מרבית האולמות מכירות חברות קייטרינג מתאימות ויוכלו לקשר את החוגגים לשרותי קייטרינג המתאים במיוחד לדרישות שלהם. החוגגים החרדיים יוכלו גם למצוא המלצות אצל משפחות שחגגו לפניהן ונהנו במיוחד משירות קייטרינג שהצליח להביא מזון מקורי וטעים על אף מגבלות הכשרות.

קייטרינג כשר יכול גם להיות גורמה
למרות התדמית הסגפנית של הציבור החרדי, כאשר מדובר באירועים זאת הדרך שלהם להתענג ולצאת מהשגרה. מדובר בציבור שאינו יוצא כמעט למסעדות ולכן חשובה להם מאוד איכות האוכל בחגיגות המותרות על פי חוקי הדת. כחלק מהיציאה מהשיגרה, כיום ישנם גם צימרים לדתיים שמהווים גם כן התענגות והרגשת נוחות במקום המבין לצרכיהם. ישנם מאכלים מסורתיים שמקובלים גם בחתונות, כגון הקיגל שחתונה בלעדיו תהיה חסרה משהוא. אותו מאפה אטריות עבר שינויים רבים במהלך השנים וכיום הוא זוכה לשלל תוספות טרנדיות כגון חמוציות ואגוזים. מחלקת הקינוחים באירועים אילו גם זוכה ליחס מיוחד. היות ועקב חוקי הכשרות לא ניתן להשתמש בחמאה ושמנת, ולכן קינוחים על בסיס פירות אפויים ביין או תבלינים ובצק יתנו מענה טעים ואיכותי.

אירוע מהנה על פי היהדות
בניגוד לדתות מזרחיות שונות או תפיסות מסוימות בנצרות, היהדות היא דת שרואה בחיוב גם את הנאות הגוף, אם כי תחת מגבלות שימנעו מהן להפוך להתמכרות. זה היחס גם לאוכל ואלכוהול ובאירועים כגון חתונות, אכילה מענגת לשובע ושתייה במידה נחשבת לחלק חשוב מקיום מצוות ה"לשמח חתן וכלה" . לכן תמצאו לעיתים קרובות שדווקא שירותי קייטרינג המספקים אוכל כשר למהדרין, יהיו מאוד מוקפדים גם ברמת בטעמים ואופן ההכנה ויושפעו מהטרנדים האחרונים בעולם המסעדנות. בדיוק כמו באירוע חילוני, האוכל באירוע החרדי יהפוך למוקד תשומת לב של האורחים ונושא לשיחה סביב מנה ייחודית או משקה נדיר. לא פחות מאשר שמלתה של הכלה או השידוך הנהדר.