תכנון הקייטרינג בחתונה באופן שיתאים לכלל האורחים

כפי שכל זוג המתכנן את חתונתו יודע (כמו גם כל מי שאי פעם הפיק אירוע חגיגי בעצמו), הקייטרינג לאירוע הוא אחד הדברים החשובים והמרכזיים ביותר במסגרת תכנון חתונה, אם לא החשוב מכולם. שלב הארוחה בחתונה הוא לרוב השלב המרכזי (והמהנה ביותר עבור חלק גדול מהאורחים...), לפחות מבחינת התכנון וההפקה. 

כאשר אנחנו ניגשים לשלב תכנון החתונה, אחד הדברים הראשונים שעלינו לעשות הוא לקבוע תאריך ולמצוא מקום כמובן. אך בין אם אנחנו מתחתנים בגן אירועים בשרון, באחד ממגוון בתי מלון בתל אביב או בכל מקום אחר, החשיבות הרבה של בחירת שירות קייטרינג מתאים ואיכותי נשארת זהה בכל אחד מהמקרים. אולי הנקודה החשובה ביותר עליה יש לתת את הדעת בעת תכנון הקייטרינג לחתונה, היא העובדה כי מבין מאות אורחים שונים וודאי ניתן למצוא אנשים בעלי טעמים שונים לחלוטין, כמו גם אנשים בעלי צרכים שונים (למשל – צמחוניים, טבעוניים, אנשים בדיאטה כזו או אחרת וכד'). 


כיום, ניתן להתאים ללא בעיות מיוחדות את הקייטרינג בחתונה שלנו כך שיקלע לפחות לטעמם של מרבית האורחים. אז מה כדאי שיכלול הקייטרינג בחתונה שלנו על מנת שיתאים למכלול האורחים? לא נוכל כמובן לעבור על רשימת המוזמנים אחד אחד ולשאול כל אורח בדבר העדפותיו, אך כן ניתן לאפיין מספר קבוצות עיקריות של אנשים בעלי צרכים או טעמים כאלו ואחרים, ולדאוג כי לכל קבוצה כזו אליה משתייכים חלק מהאורחים, יהיו מנות טעימות ואטרקטיביות בחתונה. מבין מאות אורחים שונים, סביר מאוד להניח שיהיו לפחות כמה צמחוניים, ואפילו טבעוניים. חשוב לדאוג כי הקייטרינג יכלול מנות צמחוניות וטבעוניות (זה הרבה פחות מסובך ממה שזה נשמע...), אחרת לאורחים הצמחוניים פשוט לא יהיה מה לאכול. 


מעבר לכך, חשוב לדאוג למנות בריאות ודלות יחסית בקלוריות, שכן תמיד ניתן למצוא בחתונה ממוצעת מספיק אורחים ואורחות אשר מעוניינים לשמור על המשקל והדיאטה בה הם נמצאים. שירות קייטרינג איכותי יכול להכין מנות דיאטטיות, כמו גם צמחוניות וטבעוניות אשר כוללות תפוחי אדמה או אורז, אשר יהיו טעימות ואיכותיות בדיוק כמו המנות האחרות. מעבר לכך, במסגרת תכנון חתונה בישראל כדאי תמיד להתחשב גם באורחים אשר צורכים מזון כשר בלבד. 

במידה ואתם לא מקפידים על כשרות, והקייטרינג בחתונה שלכם מכיל מנות לא כשרות, מומלץ להכניס לתפריט גם מנות אשר אינן מכילות בשר או חלב כלל, כך שהאורחים שומרי הכשרות יוכלו ליהנות גם הם ממזון איכותי וטעים. במידה ובין האורחים ישנם אנשים דתיים או מסורתיים אשר מעדיפים שלא לאכול כלל מזון אשר בושל במטבח אשר אינו כשר לחלוטין, כדאי לדאוג מבעוד מועד לכמה מנות כשרות. שירות זה ניתן באופן ספציפי על ידי מרבית חברות הקייטרינג כיום.