המוזיקה המומלצת בבר – שלושה ניחושים ולחשושים...

בר הוא מקום מפגש. בר הוא אתר היכרויות.  זירת התרחשות. שירותי בר הם מכלול של דברים, אבזרים, אווירה.  יש מוזיקה מומלצת בבר שמתנגנת ממערכת שמע משוכללת ויש מוזיקה אחרת, שאולי נכון להגדירה בלשונו של הסופר האמריקני פול  אוסטר – מוזיקת המקרה.
בר הוא מקום של גישושים. של לחשושים. ברקע המוזיקה הרומנטית, החושנית, נשמע קול שקשוק זכוכיות, בקבוקים וכוסות, קול נקישה של הנחת מכשיר סלולארי וצרור מפתחות על הדלפק, רחש גרירת כיסאות. דיבורים.
מבין כל מכלול שירותי בר אולי המרכזי שבהם הוא שירות המשקאות. הטיפה המרה. תמהיל וקוקטייל. משקאות מערפלי חושים (בכוונת מכוונים) מסוגים ובכמויות שצריכתם אוסרת על נהיגה.
בר הוא מקום מוכר ויודע אשר במפגשים בו יש מידה גדולה של אי-ודאות. יש באוויר מתח, ציפייה, חושניות, תשוקה. ים של יצרים. בר הוא שדה מערכה, שלא לומר שדה קרב. רק המעז מנצח...
יש מי שכל כניסה שלהם אל הבר מחושבת לפרטיה, לרבות מה שהם עושים בתוכו. יש להם אסטרטגיה וטקטיקה של חיזור שסופו – מבחינתם – ציד וכיבוש.
שירותי בר הם הרקע והתפאורה, התנאים ההכרחיים והמספיקים למפגש הדו או החד מיני...

שירותי בר – פשוטם כמשמעם:
במאמר מוסגר ייאמר וייכתב: בין שירותים שמציע הבר נמצאים גם השירותים –פשוטם כמשמעם – שלו. הם עשויים להוות, כפי שאתם אולי יודעים, לא רק מקום להתפנות בו אלא מקום לעוד דברים. ודי לחכימא....

בר עשוי להציע לבלייניו מופעים קטנים, אינטימיים, של זמר, זמרת או להקה. שירותי בר הכוללים גם הופעה חיה עשוי להגביר את האטרקטיביות שלו.
שירותי בר כוללים גם תאורה רכה, חצי חשוכה, שאף היא אלמנט מתוכנן ומחושב בכוונה תחילה.
 בין סוגי המוזיקה המוצעת ומומלצת בתוך בר  קיים מאגר המוזיקלי והארכיון הגדול והעשיר ביותר בעולם. הוא מצוי בר שת האינטרנט ואינו תופס כל מקום פיזי. שירים להורדה מהרשת מאפשרים להעשיר את  ההיצע המוזיקלי שמוצה בברים ללא הגבלה מבלי להיזקק לשירותיהם המקצועיים של 'תקליטנים'. בנוסף, הורדת שירים מיוטיוב אף היא חלופה זמינה ואפשרית.
מוזיקה מהווה חלק מרכזי מכלל שירותי בר. יש לה תפקיד, משמעות ומשקל בהיותה מרכיב מרכזי ביצירת אווירה בתוך הבר. בעליהם של ברים ודאי נענים לבקשת הפוקדים אותם, במידה שהבקשה לגיטימית וסבירה וניתן להיענות לה במסגרת האפשרויות.