קייטרינג לחתונה לא חייב להיות יקר

איפה הימים שבהם "רבע עוף ובורקס" היו התפריט הממוצע לחתונה הממוצעת? כיום, כמעט אף זוג "נורמטיבי" לא מסתפק במנה שאינה כוללת מספר מנות פתיחה, מבחר עצום של סלטים, שלוש מנות עיקריות ובר קינוחים עשיר והכל חייב כמובן להיות מלווה באלכוהול איכותי תוצרת חוץ, בדברי מתיקה ובאפרטיפים שונים.

אם זו הדרישה, פלא שמחיר המנה הממוצעת האמיר פלאים ושמנות בשווי שלוש מאות חמישים או ארבע מאות שקלים כבר לא גורמות לאף זוג להרים גבה בפליאה? 

אבל מסתבר שאפשר לעשות זאת גם אחרת. בצניעות אך לא בסגפנות ותוך שמירה על מסגרת התקציב של החתונה. כיצד תוכלו להפחית את ההוצאת על הקיטרינג לחתונה? על כך בכתבה הבאה:

הפקת חתונה היא ממש לא סיפור פשוט. בכל תחנה בדרך לחופה המיוחלת בני הזוג נאלצים לפתוח את הארנק ולשלם בנדיבות לבעלי מקצוע בתחומים שונים. זה מתחיל בחנות לטבעות אירוסין, שם בין היהלומים הנוצצים קל מאוד לגבר להתפתות ולפתוח את הארנק קצת יותר ממה שתכנן. זה ממשיך בבחירת הצלם (כי מתחנים רק פעם אחת וזו המזכרת היחידה....) ממשיך בתקליטן (כי בסוף הוא זה שיקבע כמה שמחה החתונה...) ונגמר בהוצאות הקטנות שנעשות, בלי שנשים לב, לכבדות מנשוא, הרי אם הוצאנו עד כה מעל מאתיים אלף שקל מה זה עוד חמשת אלפים שקלים בשביל שההזמנות יהיו מושלמות או שהחברים יוכלו לשתות גריגוס בלי הגבלה...

אבל בכל הקשור לאוכל, יש לא מעט זוגות שהחליטו לשים סוף לטירוף ולהגיש מנות טעימות בטירוף במחיר של פחות ממאתיים שקלים. איך? 
ראשית, אם תשאלו אנשים מהי שיטת הצלייה המועדפת עליהם, רובם ככולם יאמרו שהם מעדיפים בשרים על האש בצורות שונות. אם כך, למה לא "לפתוח מנגל" ולהניח עליו בשרים משובחים, עופות ודגים?

ומהו הסלט האהוב ביותר על החיך הישראלי? כבד אווז ביין אדום? קוויאר שחור על מצע בורסקטה? ממש לא... הישראלים אוהבים חומוס. כמה פשוט ככה טעים, אז למה להגזים?

ועוד נקודה חשובה שיכולה לעשות לכם "נעים בכיס" לא חייבים להתחתן בקיץ, בשיא החום, ביום חמישי שכל הכבישים עמוסים... אם תתחתנו בעונה שבה מזג האוויר שפוי יותר באחד מיומת אמצע השבוע כאשר הארץ אינה פקוקה לגמריי האורחים שלכם יהנו ואתם תוכלו להתמקח ולהוריד פלאים את מחיר המנה.