תזונה בריאה גם בחתונה

דווקא בעידן של הקפדה על תזונה בריאה ואורח חיים ספורטיבי, אך טבעי להמשיך לעשות זאת ברגעים הכי יפים שלנו.
הטרנד העולמי של התזונה הבריאה לא פסח על מדינתנו הקטנה והוא משפיע על האירוח ומטבחי הקייטרינג באולמות האירועים בארץ. אם בעבר המטבח התחלק ל"צמחוני או בשרי" כיום ניתן למצוא לא מעט שירותי קיטרינג המציעים מנות העומדות בסטנדרטים גבוהים של תזונה בד בבד עם רמה גסטרונומית גבוהה.

"רזיתי 10 ק"ג לפני החופה..." – הלעולם חוסן ?

האימרה המפורסמת על הכלה אשר משילה ממשקלה 5 ק"ג או 10 ק"ג שבועות ספורים לפני החופה, רק כדי  להתאים את מידתה למידתה של שמלת הכלולות, מצחיקה ועצובה גם יחד.ראשית, אין הגיון מבחינה בריאותית או תזונתית במשטר קיצוני של הרזיה למטרה שאינה בריאותית.
שנית, אם תהליך הרזיה שכזה אינו מבוקר ע"י תזונאי, וממילא הסיבה להרזיה לא היתה מבוססת על רצון אמיתי לשמור על משקל תקין, יש סיכוי שהמשקל שנשר בקלות יעלה באותה הקלות זמן קצר לאחר מכן.
הסיבה ל"אפקט האקורדיון" של עליה וירידה במשקל יכולה להיות "היעדר רצון אמיתי ומטרה להפחתה במשקל" או אולי "מחסור במסגרת הרזיה נאותה מבחינה תזונתית".


תזונה בריאה באולם החתונות כחלק מתודעת שירות

 

שמירה על אורח חיים בריא אינו נפסק על סף אולם האירועים, אורחים, קרובי משפחה וחברים, אשר שומרים על תזונה נכונה בביתם היו מעוניינים להמשיך ולנהל את אורח החיים שלהם עפ"י תפיסת עולמם גם כשהם חוגגים עם יקיריהם. בעלי אולמות חתונות מודעים בהחלט לצרכי הלקוח המודרני ומילים כגון "דיאטה" או "תזונה" מהווים בהחלט חלק מהלקסיקון העסקי שלהם!
אולמות בעלי שירותי קיטרינג אורגני או לחילופין דיאטטי יכול לתת מענה מצויין גם לאורחים אשר מעוניינים לסעוד בלי לברור את מזונם עפ"י קריטריונים של בריאות. בדיוק כפי שמקומות עבודה כבר הפנימו את "הטרנד שמסרב לעזוב", גם שירותי קיטרינג כיום קשובים יותר ויותר לתפיסת עולם של שמירה על משקל תקין ומזון בריאות והדבר בא לידי ביטוי במנות שהם מציגים בתפריט העשיר שלהם.

מנות ראשונות ואחרונות – האם דיאטה באה בחשבון ?

זה זמן רב, "טעים" ו"משמין" אינן מילים נרדפות. טובי השפים כיום, אשר מודעים לנושא תזונה בריאה, מכינים מנות ראשונות ובמיוחד אחרונות באיכות מצויינת וללא שומני טרנס מיותרים. גם אם המבורגר יוכל מנת פחממות, אין זה אומר בהכרח – "סוף לדיאטה", שפים מתוחכמים יודעים כיצד לשלב גסטרונומיה עם מזון דיאטטי המאפשר שמירה על הגזרה.

לסיכומו של דבר, גם בשמחות ניתן לשמור על תזונה בריאה, המגמה הכלל עולמית של הרזיה ושמירה על משקל גוף תקין לא פסחה על תעשיית הקיטרינג לאירועים. ניתן למצוא היום שילובים מעניינים של מזון בריא וטעים ואין צורך להתפשר דיאטה גם בחתונה של החברים הטובים ביותר!