כיצד לבחור קייטרינג?

עם ישראל אוהב מסיבות. כמעט כל אירוע משמח הוא סיבה למסיבה, במיוחד בתקופה הנוכחית. יש מסיבות קטנות יותר ומסיבות גדולות יותר, יש אירועים שעורכים בבית ויש כאלה שעורכים באולם או גן אירועים. חתונות, בריתות, ימי הולדת, מסיבות בר מצווה וכל אירוע אחר היו מלווים מאז ומתמיד (כמו כל דבר בעם ישראל) בכיבוד, בארוחה, בקפה ועוגה. עם ישראל אוהב לאכול במסיבות שלו. אם פעם נהוג היה להושיב את סבתא ואמא וגם כמה דודות במטבח ליד סירים מהבילים בגודל אמבטיה של תינוק עם הררי ירקות וחומרי גלם שיהפכו אחר כך למנות דשנות, כיום אין צורך לעבוד קשה מדי. שירותי קייטרינג יכולים לתת את המענה לכל צרכי הכיבוד של כל מסיבה. לא משנה מה הטעם שלכם, מה התקציב שלכם, מהי מטרת המסיבה או איפה אתם נמצאים בארץ, כיום ניתן למצוא קייטרינג מתאים בכל מקום, וכל מה שתצטרכו לעשות הוא לבחור. איך, אתם שואלים? ובכן, העיפו מעל פניכם את המבט המהרהר והסירו דאגה מלבכם. פה מדובר בבחירה שכולה הנאה...

 
כיצד לבחור קייטרינג?  

 

לפני הכל, עליכם לדעת איפה נערכת המסיבה שאתם מתכננים. בחוץ או בפנים? באולם או בגן? אולי בכלל בבית? נושא זה חשוב מאוד בכדי שניתן יהיה לקבוע עוד מבעוד מועד את מיקום שולחנות הקייטרינג. בנוסף, ערכו רשימת מוזמנים וחשבו כמה אנשים צפויים להגיע, כדי שתוכלו לאמוד את מספר המנות הדרוש. אם מדובר בחתונה שנערכת באולם יכול מאוד להיות שבעל האולם עצמו יוכל להמליץ לכם על ספק קייטרינג טוב ובעל המלצות אך עדיין אתם אלו שתצטרכו לומר כמה מנות להזמין מראש, והדבר נכון גם למסיבת חתונת כסף שאתם עורכים לכבוד ההורים בבית.

 

אז יש לכם את המקום ואת מספר האורחים. מה בדבר השעה? המועד של קיום האירוע לאורך היום - בוקר, צהריים או ערב נושא את עיקר ההשפעה על בחירת סוג קייטרינג. אם מדובר באירוע שנערך בבוקר, כמו שבת חתן למשל, הארוחה המתאימה תכלול דברים חלביים וכשרים מתוקף המעמד. אם מדובר במסיבת יום הולדת שנערכת בצהריים תרצו קייטרינג שיכלול מאכלים בשריים קלים או אולי דגים וכן מנת קינוח. אירוע בערב, בייחוד אירועים גדולים באולמות מצריכים כבר ארוחה בשרית (כשרה או לא נתון לבחירתכם) המונה שלוש מנות לפחות ומספר קינוחים לצד קפה כמובן.

 

דבר חשוב נוסף שלא ניתן להתעלם ממנו בבחירת שירותי קייטרינג הוא התקציב. כמה אתם יכולים להשקיע באוכל שילווה את האירוע שלכם, שגם בו אתם משקיעים בוודאי סכומי כסף לא קטנים. לאחר שתקבעו רף עליון, צאו לעשות סקר שוק, או סקר טעימות לצורך העניין, ובקרו במספר בתי קייטרינג שעונים להגדרות התקציב שלכם. ככל שתטעמו יותר תבינו יותר על מה מדובר וכך יעלו הסיכויים שתפגשו במנה שתפנק את האורחים שלכם יותר מכולן, כי הרי על מה מדברים כולם ביציאה מאירוע?

 
טוב מראה עיניים

 

מעבר לטעם ולריח, ישנו מימד נוסף לכל התהליך הזה. אנו לא אוכלים רק עם הפה והאף אלא גם עם העיניים. חשוב שהמנות תיראנה טוב ושהעיצוב שלהן על השולחן יהיה מסודר והולם, ולא אנדרלמוסיה של צבעים וניחוחות. בקשו לראות תמונות של סידור השולחנות, לפני שאתם מתחייבים וחותמים עם קייטרינג מסוים.