סיכונים אפשריים

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח פשוט יחסית, שאיננו מלווה לרוב בסיבוכים קשים, ממש בדומה לניתוחים אסתטיים אחרים. ההחלמה מניתוח שאיבת שומן היא במרבית הפעמים פשוטה ומהירה, ומלווה בכמה תופעות לוואי זמניות, החולפות גם הן במהירות רבה. עם זאת, כמו בכל הליך רפואי פולשני עלולים להתרחש בנסיבות נדירות סיכונים וסיבוכים שונים, כדוגמת: דימום, זיהום או הצטברות נוזלים.

ניתוח שאיבת שומן – ההחלמה ותופעות הלוואי


ההחלמה מניתוח שאיבת שומן היא, כאמור, מהירה יחסית וכוללת מספר מצומצם של תופעות לוואי. כאבים קלים באזור הניתוח, שטפי דם, נפיחות, תחושה של צריבה, בצקות, הירדמות אזור הניתוח או אובדן התחושה לגמרי הם הסימפטומים האופייניים לניתוח שאיבת שומן. עם זאת, סימפטומים אלה צפויים לחלוף תוך כמה ימים. הנפיחות לאחר ניתוח שאיבת שומן עשויה בנסיבות מסוימות לחלוף רק לאחר כחצי שנה. ניתוח שאיבת שומן מלווה גם בכמה צלקות הנותרות על העור כתוצאה מהחיתוך. תהליך ההחלמה של הצלקות הוא ממושך יותר, כאשר בשלב הראשון מצבן מחמיר, ולאחר מכן הן עוברות תהליך הדרגתי שבסופו כמעט ולא ניתן להבחין בהן. בנוסף לכך, במקרים בהם כמות תאי השומן שנשאבה היא גדולה יחסית, ייתכן מצב של ירידה בכמות המוגלובין בדם. במקרים אלה לרוב יצטרך המטופל ליטול כדורי ברזל תקופה מסוימת לאחר ניתוח שאיבת שומן, בכדי להשיב לגוף את איזונו.

ניתוח שאיבת שמון – סיכונים וסיבוכים


כאמור, הסיכונים והסיבוכים לאחר ניתוח שאיבת שומן הם נדירים יותר. התפתחות קרישי דם, זיהומים והיווצרות בליטות ושקעים באזור השאיבה הם כמה מהם. במקרים מסוימים, כאשר במהלך ניתוח שאיבת שומן נשאבת כמות גדולה מדי של שומן, או כאשר העור איננו אלסטי מספיק, הוא עלול שלא להתכווץ לאחר הניתוח, להישאר מדולדל ולא להתאים עצמו לפרופורציות הגוף החדשות. במקרים אלה, ניתן לעשות ניתוח מתיחה כדי לטפל בבעיה. בנוסף לכך, אצל נשים הסובלות מצלוליט, פעמים רבות תוצאות ניתוח שאיבת שומן הן פחות מרשימות מבחינה אסתטית. באזורים בהם קיים צלוליט, העור איננו גמיש בצורה מספקת ולאחר הליך שאיבת שומן, הוא איננו מצליח להתאים מחדש למימדי הגוף. במקרים אלה, בעקבות שאיבת השומן יישארו על העור שקעים וגומות בולטים יותר ביחס למצב לפני הניתוח.

ניתוח שאיבת שומן – לשאוב במידה


כמות השומן הנשאבת במהלך ניתוח שאיבת שומן איננה עולה על חמישה ליטרים, כאשר לרוב נהוג לשאוב בין שניים לשלושה ליטרים בלבד. שאיבת כמות גדולה יותר של שומן במהלך ניתוח שאיבת שומן אחד עלולה בנסיבות מסוימות לסכן את חיי המטופל. שכן, שאיבה מופרזת גורמת לשינוי המאזן הטבעי של כמות הנוזלים בגוף, וכתוצאה ממנו עלולות להתפתח בעיות חמורות ביותר. בכל מקרה בו לאחר ניתוח שאיבת שומן מופיעים סימפטומים חריגים, כדוגמת: קוצר נשימה, חום גבוה, דימומים קשים או חלושה קיצונית יש לפנות בדחיפות אל הרופא.