מתיחת בטן לאחר לידות

במהלך ההיריון גוף האישה עובר שינויים רבים, הבטן גדלה והגוף כולו מתרחב. לאחר הלידה שואפת כל אישה לחזור למשקלה הקודם ולחטב את הגוף. באמצעות פעילות גופנית ושמירה על משטר דיאטה ניתן יהיה להשיל את הקילוגרמים המיותרים אך פעמים רבות אין דיי בכך. הבטן גדלה בצורה משמעותית במהלך ההיריון ופעמים רבות סובלת האישה לאחר הלידה מסימני מתיחה והתקבצות של רקמות עור ושומן מיותרות באזור הבטן. את שאריות העור המיותר לא ניתן להסיר באמצעות דיאטה או פעילות גופנית ויש צורך בביצוע הליך מתיחת בטן.

 

ניתוח מתיחת בטן מאפשר לנשים לאחר לידה לחזור ולהתהדר בבטן שטוחה וחטובה. פרט לנשים לאחר ליד משמש הניתוח גם במקרים בהם ישנה ירידה משמעותית במשקל באזור הבטן בקרב גברים ונשים. הירידה במשקל מותירה באזור הבטן עור רפוי מיותר אשר כדאי להסיר באמצעות ניתוח. את הניתוח מבצעים על ידי מנתח פלסטי במגוון שיטות. ישנם מקרים בהם יש צורך בהרדמה מלאה ואשפוז וישנם מקרים בהם ניתן להסתפק בהרדמה מקומית בלבד.

בכדי לבחון את מידת ההתאמה האישית של המטופלת לניתוח יש לפנות אל מנתח פלסטי מנוסה בתחום. טרם הניתוח יערוך המנתח בדיקות מקיפות למטופל ויבחן את ההיסטוריה הרפואית שלו. במקרים בהם המטופל סובל מבעיות רפואיות מורכבות לא ניתן יהיה לבצע ניתוח מתיחת בטן או כל ניתוח פלסטי אחר.

 

מתי כדאי לעשות את הניתוח?

הניתוח מיועד לנשים לאחר לידה וניתן לבצע אותו כחצי שנה לאחר הלידה. חשוב לציין כי לידות נוספות עשויות לפגום בתוצאות הניתוח ובהתאם לכל מומלץ לבצע את הניתוח רק לאחר תום ההריונות. אישה אשר צופה הריון נוסף בעתיד רשאית לעבור את הניתוח אך חשוב לציין כי לאחר ההיריון הנוסף יהיה צורך בניתוח נוסף. ישנם נשים אשר נוהגות לבצע מספר מתיחות בטן במהלך חייהן, מתיחת בטן אחת לאחר כל לידה.

נהוג כיום לערוך מסיבות בריתה ומסיבות ברית כמה חודשים לאחר הלידה. מתיחת בטן מהווה פתרון מצוין בעבור אימהות אשר מבקשות להיראות במיטבן במסיבת הברית. לאחר הניתוח תוכל האישה ליהנות מאירוע מפואר שכולו שמלות ערב, קייטרינג מפואר, מוזיקה טובה, ריקודים וכל טוב. הירידה במשקל מסייע לאישה להחזיר לעצמה את תחושת הביטחון ולהרגיש נשית ויפה גם לאחר הלידה. ההליך פשוט והתוצאות מדהימות, לכל אימא שסיימה את מלאכת ההולדה  מומלץ לעבור את הניתוח ולהרגיש שוב צעירה, נמרצת ונשית.

 

כיצד מתבצע הניתוח?

הניתוח מתחיל בחתך רוחבי באזור הבטן התחתונה וחיתוך נוסף באזור הטבור. את העור מפרידים מקיר הבטן התחתונה, מסירים אותו וחושפים את שרירי הבטן. משך הניתוח נע סביב שעתיים ועד ארבע שעות ולאחר הניתוח נהוג להשאיר את המטופל לילה אחד להשגחה בבית החולים. חשוב לציין כי הניתוח אינו משאיר צלקות, במהלך ניתוח נשים לאחר ניתוח קיסרי ניתן יהיה להשתמש בצלקת של הניתוח.