מתיחת בטן - מוכנות פסיכולוגית

מתיחת בטן היא הליך כירורגי שעושים בו שימוש על מנת להשטיח את הבטן, זאת על ידי סילוק שומן מיותר, דבר הגורם להצרת היקפים באזור הבטן. הניתוח אפשרי ופופולארי גם אצל נשים וגם אצל גברים. הוא נפוץ בעיקר אצל נשים אחרי לידה שההיריון הותיר אותן עם עודפי עור או בטן רפויה. גם אנשים בעלי עודף משקל הם מועמדים טובים לניתוח- במיוחד כאלה לאחר דיאטה מסיבית אשר הותירה אותם עם עודפי עור, מזכרת מם הגוף הקודם שלהם. לפני הליכה לניתוח מעין זה יש לזכור כי נשים המתכננות להוליד עוד ילדים אינן מועמדות אידיאליות משום שהריון עלול להרוס את הניתוח וחבל על הכסף והמאמץ. וכמו כל ניתוח, גם כאן מדובר בהליך עם סיכונים אפשריים.

 
מתיחת בטן ועישון


עם זאת אנשים  אשר החליטו להמשיך עם תהליך אמורים לשמור על שגרה מסוימת כחלק מההכנה לקראת הניתוח.למשל, אנשים שמעשנים צריכים להפסיק לעשן לפחות ארבעה עד שישה שבועות לפני יום הניתוח בהתאם לעצתו של הרופא. עישון מגביר את הסיכונים הרבים היכולים להתרחש עקב כל הליך כירורגי. למעשה, עישון מתמשך עלול לעכב את תהליך ההחלמה לאחר הניתוח ולסבך את כל תהליך ההתאוששות . היבט חשוב נוסף שיש לזכור בנוגע למטופל  הפוטנציאלי הוא שלתזונה מזינה ובריאה יש חשיבות עליונה בכל ה שנוגע להתאוששות מהירה מניתוח, גם אם מדובר בניתוח קוסמטי. חשוב מאוד לאכול תזונה מאוזנת ובריאה המכילה פירות וירקות ואת כל אבות המזון. כמו כן, עבור אנשים הנמצאים תחת טיפול תרופתי מסיבה אחרת, מומלץ על ידי הרופאים שלהם להפסיק ליטול תרופות אלו למשך זמן מסוים לפני הניתוח.אמצעי זהירות אלו מומלצים כדי למנוע תופעות לוואי אחרי ניתוח, וכדי להבטיח שהניתוח עצמו לא יגרום לכם לבעיות שונות אחרות בעתיד.

 
מאמץ גופני

 

אחרי הניתוח יש  להימנע מכל סוג של מאמץ גופני מאומץ המעמיס  על הגוף למשך חודש לפחות. החולה, לאחר שעבר הרבה הן מבחינה פיזית, כמו גם מנטאלית, חייב לנסות להתרגל לגוף החדש. במקרים כאלה קורס התמקדות יכולה לעזור ולסייע למטופל לשמור על המיקוד. חשוב מאוד  כי המטופל יטפל בעצמו וישמור על דיאטה נאותה ובריאה, הן לשם שמירה על משקל תקין והן עבור שמירה על הבריאות מומלץ על ישיבה על מושבים רכים, או אפילו על פופים, למשך זמן ההחלמה. כמו כן יש להימנע מלמתוח את הגוף על מנת שלא לפגוע בתפרים. יש לזכור כי ניתוח מתיחת בטן משאיר צלקת, אולם ניתן לשפר את מראה באם מתחילים למשוח את האזור המצולק, לאחר שהוא מתחיל להגליד, במשחות מיוחדות נגד הצטלקות. זה לא ימנע את הופעת הצלקת, אך ישפר את מראה ואת הדרך בה יחלים הפצע שנוצר מן הניתוח.