הגדלת חזה בהזרקה

בעוד ניתוח הגדלת חזה נחשב לניתוח הפלסטי השני הכי פופולרי בישראל, וראשון בארה"ב, מדובר בהליך כירורגי (טראומטי) בגוף וכזה שאין להקל בו ראש. ניתוח הגדלת חזה קונבנציונאלי מלווה בחששות רבים מאחר וכולל כניסה כירורגית אל שכבות העור, הליך אשר מלווה בתופעות לוואי וסיכונים לא מבוטלים. עם זאת, מעולם לא היה הניתוח כה נגיש, וכזה המאפשר ליהנות מתקופת החלמה קצרה באופן משמעותי לעומת שנים עברו.

נשים רבות אשר חולמות להגדיל את נפח חזן אך מצד שני מביעות חשש אמתי ומבוסס לעבור את הניתוח, אף מגיעות לידי כך שמחליטות לוותר עליו ועל חלומן. בעוד בעבר לא היה תחליף להליך הניתוח הכירורגי, כיום ניתן ליהנות מטכניקות אשר אינן ניתוחיות, והפופולרית שבינן ידועה בתור הגדלת חזה בהזרקה, המאפשרת להשיג תוצאות איכותיות בשילוב עם כניסה כירורגית וכן טראומה מופחתת לעומת הטיפול הקונבנציונאלי.

הגדלת חזה בהזרקה

בעוד "חומר המילוי" המשמש בניתוח הקונבנציונאלי הינו אותם שתלים במילוי סיליקון המושתלים תחת העור, בטכניקה זו חומר המילוי הינה ג'ל הקרוי "מקרוליין" (גם: רסטילן), חומרים אשר בבסיסם מופקים מחומצה היאלורונית . הזרקת המקרוליין נעשית תחת הרדמה מקומית, והינו מוחדר בין רקמת השד לעור במטרה להגדיל את נפחו, ולספק מראה ותחושה טבעיים.

אל אף שיתרונותיה של טכניקת הגדלת חזה בהזרקה הנם רבים באופן משמעותי על אלו שמציעות הטכניקות החלופיות (ומפורטים בהמשך), חשוב לדעת כי ההזרקה אינה תמידית (נתון זה יכול גם להיחשב בתור יתרון), וכי באם המטופלת מעוניינת לשמור על התוצאות, יש לבצע הזרקה חוזרת אחת לכמה חודשים. 

יתרונות

כאמור, לטכניקה זו של הגדלת חזה בהזרקה יתרונות רבים על הטכניקות הקונבנציונאליות הקיימות בשוק, ומפורטים להלן:

-          כניסה כירורגית מינימלית: לעומת ניתוח הגדלת חזה רגיל, בו נעשים חתכים משמעותיים בעור, להם לוקח פרק זמן לא מבוטל להחלים, הגדלת חזה בהזרקה נעשית על ידי מזרק עדין מאוד, ואינה כוללת כניסה משמעותית אל העור וביצוע חתכים.

-          משך החלמה קצר: בעוד לאחר ניתוח הגדלת לרב המטופלת נדרשת להימנע מכל פעילות פיזית למשך שבוע לפחות, על מנת לאפשר לגוף להחלים במלואו, ניתן להמשיך בחיי יום יום כבר לאחר ההזרקה, אשר כמעט ואינה מחייבת כל מנוחה.

-          ההליך הינו הפיך: נתון שהוא גם חסרונה של הטכניקה, אך ניתן לראות בכך אלמנט חיובי. באם המטופלת אינה מרוצה מתוצאת ההליך, תוכל לבחור שלא לבצע הזרקה חוזרת, ולאפשר למקרוליין להיספג בגופה ולחזור לנפח שדה המקורי.

-          תוצאות מידיות: את תוצאת ההזרקה ניתן לחזות באופן מידי, ואין צורך להמתין עד לירידת הנפחיות או האדמומיות כתוצאה מניתוח הגדלת חזה רגיל. יתרון נוסף של טכניקת הגדלת חזה בהזרקה הינו שעלותה משמעותית יותר זולה לעומת  ניתוח קונבנציונאלי.

באם הנך חולמת להגדיל את נפח שדייך או רואה בניתוח חזה רגיל מכשול שאינך בטוחה שתוכלי להתגבר עליו, תוכלי לשקול בחיוב לבחור בטכניקת הגדלת חזה בהזרקה, אשר מספקת תוצאות איכותיות, ואינה כוללת את החרדה והטראומה (הנפשית וכן לגוף) הכלולות בניתוח הקונבנציונאלי.