הגדלת חזה - קצת פסיכולוגיה

בעידן המודרני של טכנולוגיה רפואית מהירה ושיפור גילינו דרכים לממש רצונות עמוקים וכמוסים לגוף מושלם. כיום ניתן לשנות כל חלק בגוף לצמיתות או כאשר אדם לא מרוצה עם מה שהטבע נתן לו. אחד הניתוחים המבוקשים ביותר הנעשה על ידי נשים הוא ניתוח הגדלת חזה, וכך בכל רחבי העולם. עם זאת, אחד ההיבטים החשובים ביותר של ניתוח הגדלת חזה הוא ההיבט הפסיכולוגי. ישנם הרבה בעיות רגשיות הנוגעות לדימוי גוף, לפני ואחרי הליך מסוג זה.

למרות שהטכניקות השונות להגדלת חזה השתפרו והתפתחו במהלך השנים, המוטיבציה הבסיסית נשארה זהה לאורך כל השנים האלה. מוטיבציה עמוקה זו מופיעה אצל נשים מכל הקשת החברתית, וכן אצל נשים שעברו לידה. זאת משום שאצל נשים, גם הפגם האסתטי הקטן ביותר עלול להצניח את הדימוי העצמי ולגרום לו לצלול לתהומות.  חוסר עניין בחיים ובהנאות העלם הזה הם אחד מן הסימפטומים לירידה בדימוי העצמי. בעיות אלו אף עשויות  להיראות קלות בתחילה אך להתדרדר בהמשך לעניינים חמורים יותר. הכאב מודחק במוח בתת מודע של הכרת  האישה אך בשלב כלשהו הופך לנטל כבד מנשוא. נתונים סטטיסטיים מראים כי על פי רוב, נשים שביצעו תהליך של הגדלת חזה חזרו אל חייהן כאשר הן שלמות יותר עם עצמן ועל כן שיפרו את חייהן לאין ערוך- השיפור בדימוי העצמי, בשל השיפור הפיזי, הוא שגרם לכך.
היבט רפואי


נשים שונות שפונות לניתוח הגדלת חזה הן בעלות מצב רפואי מוקדם שונה על כן כל אחת חשופה לסיכונים פוטנציאליים שונים.עם זאת, ההתקדמות הנוכחית בכירורגיה הפלסטית מאפשרת לרופאים לשרת את הצרכים של כל לקוחה פוטנציאלית על פי מצבה הבריאותי ההתחלתי ועל פי דרישותיה האסתטיות. אחד הנהלים החדשניים והידועים ביותר בתחום הגדלת חזה הוא החדרת שתלי הסיליקון אל תוך גוף האישה על ידי אנדוסקופ, המוכנס דרך הטבור, מעין רול אפ המחדיר את השתלים אל מקומם. היתרון בשיטה זו הוא שהיא איננה מותירה צלקות. עם זאת, העבודה של הרופאים לא מסתיימת עם הניתוח הפיזי עצמו משום שלמטופלת לוקח זמן להתרגל לגוף החדש שלה. חלקן  של המטופלות עלולות ללקות בדיכאון בשל השינוי הניכר וההלם הכרוך בכך, בעיה שאיתה ניתן להתמודד על ידי סטנד אפ, סמינרים לשיפור המוטיבציה והרצאות לשיפור הדימוי העצמי. אחרי שכל זה נאמר, יש לזכור כי ניתוח הוא ניתוח הוא ניתוח .גם אם מדובר בניתוח קוסמטי ותו לא, עדיין מדובר בפעולה פולשנית העלולה לגרום סיכונים וסיבוכים שלא ניתן לצפות אותם מראש. על כן מדובר בהחלטה שיש לנקוט בה בכובד ראש ורק לאחר שכל היתרונות והסיכונים נשקלו במאזניים של רווח והפסד. ניתוח להגדלת חזה יכול לשפר את איכות החיים אך אין לגשת אליו אם אינך בטוחה שזה מה שמתאים לך.