הגדלת חזה ודימוי עצמי

לעיתים דבר מה גורם לנו לדאגה הרבה מעבר למשמעותו האמיתית.  למרות שזה אולי נשמע כמו דרך להקל ראש בעניינים מטרידים, זו עובדה כי הדימוי העצמי של האדם הוא, לעתים קרובות, לא באמת מקושר להצלחת או אי הצלחת מה שהם עושים.  תוצאות הערכה עצמית נמוכה וביטחון נמוך פוגעים בכל חלקה טובה בחיים, ובסיכויי ההצלחה. וגם לעיתים קרובות, זה נראה כי הערכה עצמית נמוכה נובעת מליקויי מראה בלבד. ובמיוחד עבור נשים, המראה  חשוב עבור הדימוי העצמי ותחושת האטרקטיביות. הגדלת חזה הא אחד מהניתוחים הקוסמטיים הרבים שהפכו לפופולאריים בקרב נשים כדרך להסתכל על עצמן באופן חיובי יותר ולהפיג תחושות של חוסר ביטחון.

הקשר הישיר בין המראה החיצוני לדימוי העצמי

 

חשיבות המראה החיצוני והקשר הישיר שלו לדימוי העצמי והביטחון הם אשר גורמים  לנשים לצאת מגדרן כדי להיראות מושכות יותר, בין אם מדובר  באיפור בצבעים או  שיפורים קוסמטיים של העידן החדש. דמות מושלמת, גם אם  לא מציאותית, היא הרצון הלא כמוס של כל בחורה. גודל השדיים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בנוגע לדימוי העצמי הנשי. גם בתחילת גיל העשרה,  השדיים קטנים גורמים לבחורה להרגיש חוסר ביטחון ולפתח תסביכים. תחושה זו בדרך כלל נמשכת אל תוך הבגרות וגדלה למפלצת הנוגסת בחיים החברתיים ובמיניות שלה. לעתים קרובות למדי, גודל קטן של השדיים משפיע על היכולת של נערה ואישה צעירה לפתח מיניות  חיובית. דימוי עצמי נמוך הוא לעיתים קרובות הסיבה לחוסר ביטחון במערכת יחסים ועלול  לגרום להימנעות מיחסים בכלל. לנשים הסובלות מניוון השד עקב מחלה או תאונה כלשהי, זוהי חוויה טראומטית. נשים רבות עוברות  קורס התמקדות כדי לסייע בהתמודדות עם דימוי גוף בעייתי. עבור נשים אלה, הגדלת חזה היא באמת ברכה. חזה גדול יותר גורם לנשים  רבות תחושה עצמית חיובית יותר וביטחון, ואף עוזר בשמירה על מערכות יחסים. התוצאה היא קבלה עצמית וסיפוק- אותם דברים אותן מבקשות נשים הפונות לניתוח הגדלת חזה.

פתרונות

 

עם זאת, כמו בכל סוג של ניתוח, הגדלת חזה היא ניתוח בעל פוטנציאל לסיכונים. יש סיכוי לתקלות וסיבוכים במהלך או אחרי הניתוח. הפתרון הטוב ביותר יהיה אם יומצאו דרכים בהן אישה תוכל לעבור הגדלת חזה ללא הצורך לעבור תחת סכין המנתחים. שיטות אחרות כמו אנתרופוסופיה, יוגה, טיפול פסיכולוגי או אפילו דיאטה הומיאופתית הן אופציות נוספות לשיפור הדימוי העצמי של האישה, דבר שיוכל להיטיב עימה גם בכל הנוגע להתמודדות עם השינוי הפיזי שלאחר הניתוח. על כל מקרה יש לזכור כי ההחלטה לפנות לניתוח הגדלת זה היא החלטה חשובה בעלת השפעות פיזיות ופסיכולוגיות מרחיקות לכת, על כן יש לוודא לפני הניתוח כי ניגשים אליו מן הסיבות הנכונות וללא כל אשליות.