מידע כללי

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים האסתטיים הפופולאריים ביותר במדינת ישראל, כאשר מטרתו היא להגדיל ולשפר את מראה השדיים. ניתוח הגדלת חזה מתאים לכל אישה ששדיה סיימו את שלב הגדילה, המתרחש בממוצע עד סביבות גיל 18. לרוב פונות לניתוח הגדלת חזה נשים לאחר הריונות והנקות שגרמו לשדיהן לאבד את נפחם או אף לצנוח. בנוסף לכך, מתאים ניתוח הגדלת חזה גם לנשים שאינן מרוצות מגודלם הטבעי של שדיהן, לנשים הסובלות מהיעדר פרופורציה בין השדיים ולנשים שאיבדו את צורתם המקורית כתוצאה מתהליכי הזדקנות הגוף. ניתוח הגדלת חזה כולל שימוש בשתלי סיליקון וכמו ניתוחים אסתטיים אחרים, הוא נחשב לניתוח פשוט. בהקשר זה, הסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה הם נדירים ביותר, כאשר התוצאות הן במרבית המקרים משביעות רצון.

ניתוח הגדלת חזה – קצת רקע

אמנם ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פופולארי, הנחשב לקל יחסית, אך לפני ההחלטה על ביצועו אסור לשכוח, כי בכל זאת מדובר בהליך כירורגי פולשני. מסיבה זו, חשוב ביותר להחליט על ביצוע ניתוח הגדלת חזה לאחר מחשבה מעמיקה, לבחור במנתח פלסטי מנוסה ולהקפיד על ביצוע הוראותיו. בהקשר לניתוח הגדלת חזה, אחת השאלות המעסיקות נשים היא, בחירת גודל השדיים הרצוי. שאלת גודל השדיים איננה רק שאלה אסתטית של העדפה אישית, והיא תלויה גם בשיקולים בריאותיים ואנטומיים. בהקשר זה, צריכים השדיים, בראש ובראשונה, להתאים למבנה גופה של האישה. אמנם, בישראל האופנה השלטת בתחום, היא שדיים שופעים וגדולים, אך חשוב לזכור, כי שדיים גדולים מדיי על גופה של אישה רזה ונמוכה עלולים להיראות מוגזמים ומסורבלים. כמו כן, חשוב ביותר לזכור כי השדיים מושפעים מכוח המשיכה גם לאחר ניתוח הגדלת חזה. ולכן, ככל שהשדיים גדולים יותר, כך גם גדל הסיכון שהם יצנחו כלפי מטה מהר יותר. שיקול נוסף הקשור לקביעת גודל השתל בניתוח הגדלת חזה הוא, סוג העור של המנותחת ומידת גמישותו. ככל שהעור גמיש יותר, כך גם ניתן להיות גמישים יותר בבחירת גודל השד הרצוי. תיקים רבים נפתחו בשל חוסר התאמה של הטיפול למטופלת ונמשכו מספר שנים בבתי משפט.

ניתוח הגדלת חזה – שלב ההכנות

שלב הייעוץ והבדיקה לפני ניתוח הגדלת חזה הוא חשוב ביותר. פגישת הייעוץ עם המנתח לפני ניתוח הגדלת חזה מיועדת למספר מטרות חשובות וכוללת כמה שלבים: בדיקה יסודית של השדיים, הסבר מקיף על הליך הגדלת חזה, פירוט הסיבוכים האפשריים וגם פירוט שלבי ההחלמה מהניתוח. לפגישת הייעוץ לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב להגיע: עם תוצאות בדיקות רפואיות חשובות, עם רשימה של מחלות כרוניות, בעיות רפואיות או תרופות הניטלות באופן קבוע וגם עם רשימת שאלות. בפגישה לפני ניתוח הגדלת חזה ייבחן הרופא המנתח גם את מידת ההתאמה הנפשית לניתוח, והאם הציפיות ממנו הן אכן ריאליות. לאחר שלבים אלה ניתן לבחור ביחד בגודל השדיים הרצוי, לקבוע תאריך לניתוח הגדלת חזה, לקבל הנחיות חשובות ורשימה של בדיקות, ולהמתין בקוצר רוח ליום הגדול...

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא זמן ההחלמה. במידה ואתם מתכננים אירוע משפחתי כמו בר מצווה או חתונה מומלץ לתכנן את הניתוח כשלושה חודשים לפני בכדי לוודא שתהיו באירוע במיטבכם.