סיכונים אפשריים

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח אסתטי נפוץ ביותר, שרמת הסיכונים והסיבוכים הקשורים בו היא נמוכה מאוד. בנוסף לכך, במהלך השנים התפתחו מאוד הליכי ביצוע ניתוח הגדלת חזה, כמו גם החומרים בהם נעשה שימוש, ורמת הסיכונים פחתה אף יותר. גם פנייה למנתח מומחה והקפדה על הנחיותיו מצמצמות את רמת הסיכון. עם זאת, ניתוח הגדלת חזה, כמו כל ניתוח אחר, עלול בנסיבות מסוימות לגרום לסיבוכים שונים.

זיהומים ושטפי דם כתוצאה מניתוח הגדלת חזה

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה מלווה לרוב בתסמינים קלים, כדוגמת נפיחות ושטפי דם זעירים, החולפים לאחר כמה ימים. עם זאת, במצבים נדירים עלולים להתפתח כתוצאה מניתוח הגדלת חזה זיהומים או שטפי דם חמורים. השכיחות של מקרים אלה עומדת על כחצי אחוז, כאשר במקרים של זיהום חריף או דימום קשה, יש צורך בניתוח נוסף ובהסרת השתל. כדי למנוע מראש זיהום, ישנם לא מעט רופאים מנתחים הנוהגים לתת טיפול אנטיביוטי לפני ואחרי הניתוח באמצעות אינפוזיה או ניטלת כדורים דרך הפה.

צניחת שדיים לאחר ניתוח הגדלת חזה

שדיי האישה מושפעים מאוד מכוח המשיכה. מסיבה זו במהלך השנים הם צונחים כלפי מטה גם לאחר ניתוח הגדלת חזה. תהליך צניחת השדיים לאחר ניתוח הגדלת חזה הוא טבעי ומתרחש במידה זו או אחרת אצל כל הנשים. תהליך זה הוא אינדיבידואלי, כאשר חלק מהנשים לא חשות כמעט בצניחת השדיים לאחר ניתוח הגדלת חזה, ולעומתן אצל חלק מהנשים מתרחשת צניחת שדיים בולטת לעין לאחר ניתוח הגדלת חזה. מסיבה זו, מומלץ לבחור בשתל קטן יותר לפני הניתוח, כדי למנוע מראש את הצניחה.

דליפה משתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה

תופעת הדליפה משתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה הייתה נפוצה יותר בעבר, כאשר היום היא נדירה מאוד. שכן, היום עשויים שתלי הסיליקון המיועדים לניתוח הגדלת חזה מחומרים איכותיים ומכילים ג'ל סמיך שלרוב איננו דולף גם אם השתל נקרע. עם זאת, גם היום עלולה להתרחש דליפה משתלי סיליקון במקרים נדירים מאוד, לאחר ניתוח הגדלת חזה. במקרים אלה תשתנה צורתו של השד או שיתפתח גוש בסמוך לשתל. אם קיים חשש לדליפה לאחר ניתוח הגדלת חזה, יש לבצע בדיקת אולטרה סאונד אוMRI , וכאשר אכן מסתבר כי הייתה דליפה, יש לבצע ניתוח הגדלת חזה חוזר ולהחליף את השתל.

שינויים בתחושה לאחר ניתוח הגדלת חזה

 ההחלמה מניתוח הגדלת חזה מלווה לרוב בשינויים בתחושה בשד, ובייחוד בפטמה ובסמוך לחתך. לעיתים נעלמת התחושה בשד לאחר ניתוח הגדלת חזה וחוזרת רק לאחר מספר חודשים. במקרים נדירים מאוד עלולה התחושה בפטמה להיעלם לצמיתות.

התכווצות הקופסית לאחר ניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה מתפתחת מעטפת סביב השתל כתוצאה מהכנסתו של גוף זר לשדיים. תופעה זו היא טבעית, כאשר במקרים נדירים מאוד, המעטפת מתעבה, מתכווצת או מתקשה. התכווצות הקופסית היא בלתי נעימה אך איננה מסוכנת.