הנחיות לפני הניתוח

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פופולארי מאוד בקרב נשות ישראל. ניתוח הגדלת חזה נחשב לקל יחסית, כאשר החשש מפני סיבוכים שונים שיתפתחו בעקבותיו הוא נמוך ביותר. עם זאת, כדי שההחלמה תהיה מהירה והתוצאות משביעות רצון, חשוב להקפיד על כמה כללים לפני ניתוח הגדלת חזה.

ניתוח הגדלת חזה – הכנות לקראת הניתוח

לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב ביותר להקפיד על כל ההנחיות שניתנו על ידי הרופא המנתח בפגישת הייעוץ. כמו כן, חשוב ביותר לבצע את הבדיקות עליהן הורה הרופא לפני ניתוח הגדלת חזה. אם בסמוך לניתוח הגדלת חזה מתעוררת בעיה רפואית כלשהי, כדוגמת: פריחה על העור, אלרגיה, חום או כל בעיה אחרת, חשוב ביותר לדווח על כך לרופא. גם אם את סובלת ממחלה כרונית כלשהי או מבעיה רפואית מתמשכת, יש לדווח על כך לרופא לפני ניתוח הגדלת חזה. עם זאת, אם מצב בריאותך תקין, אין כל סיבה לחשוש. לפני ניתוח הגדלת חזה, ניתן להמשיך ליטול כרגיל תוספי מזון ובעת הצורך גם כדור לשיכוך כאבים. כחודש לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב ביותר להימנע מעישון סיגריות וגם משתיית אלכוהול. כמו כן, במידה ואת נוטלת תרופות שונות המשפיעות על קרישת הדם, כדוגמת: וולטרן, אספירין או נקסין, יש לדווח על כך לרופא.

כיצד להתכונן ערב לפני?

בערב לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב ביותר להתקלח היטב, ולרחוץ את הגוף ובעיקר את אזור השדיים עם סבון אנטיספטי מתאים. סבונים אנטיספטיים שונים ניתן לקנות בכל בתי המרקחת או ברשתות הקוסמטיקה הגדולות ללא צורך במרשם רופא. בערב לפני ניתוח הגדלת חזה חשוב ביותר להסיר את כל איפור הפנים, ולא להתאפר שוב ביום המחרת. אם הרופא המנתח הורה לך ליטול תרופות מסוימות לפני ניתוח הגדלת חזה, הקפידי על כך. ניתוח הגדלת חזה נעשה בהרדמה מלאה, ומסיבה זו, יש לשמור על צום החל מחצות. עם זאת, לפני ניתוח הגדלת חזה מותר בהחלט ואף מומלץ מאוד לצחצח שיניים.  

ניתוח הגדלת חזה – הכנות בסמוך לניתוח

ביום ניתוח הגדלת חזה מומלץ מאוד להגיע לבית החולים או למרכז הרפואי מספיק זמן לפני הניתוח, כדי להתכונן כראוי. מטבע הדברים, עלולים להתרחש ביום הניתוח עיקובים שונים, הנובעים מאילוצים בלתי צפויים. מסיבה זו, חשוב ביותר להמתין בסבלנות לניתוח הגדלת חזה, גם במקרה שהשעה שנקבעה עברה. גם ביום הניתוח חשוב ביותר להביא את תוצאות הבדיקות איתך. כמו כן, יש להצטייד מראש בחזיית ספורט, בהתאם לגודל השתל עליו הוחלט, ובבגדים נוחים וקלים. יש להגיע לניתוח הגדלת חזה עם מלווה כדי שיסייע לך ביום הניתוח ובעת השחרור מבית החולים. בנוסף לכך, נוכחותו של אדם קרוב מקלה מאוד על הדאגות הטבעיות המתלוות לניתוח הגדלת חזה. אם את מרכיבה עדשות מגע, הסירי אותן לפני ניתוח הגדלת חזה. והעיקר שיהיה בהצלחה!