הנחיות לאחר הניתוח

ניתוח הגדלת חזה נעשה בהרדמה מלאה ונמשך בממוצע כשעה. לרוב לאחר שתתעוררי מהניתוח תגלי כי סביב שדייך ישנה חבישה. חבישה זו מוסרת במרבית המקרים יום לאחר ניתוח הגדלת חזה. לאחר ההתעוררות מניתוח הגדלת חזה חשוב לנוח ולהירגע כמה שיותר, ולהקפיד על ניטלת התרופות השונות, כפי שהורה עליהן הרופא המנתח. לרוב לאחר ניתוח הגדלת חזה תדרשי לקבל טיפול אנטיביוטי מתאים, על מנת למנוע מצבים נדירים של התפתחות זיהום באזור הניתוח, בנוסף ממולץ לצרוך ויטמנים בכדי לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית. בערב הראשון שלאחר הניתוח מומלץ ביותר להימנע מפעילות אינטנסיבית, לשכב על הגב ולתמוך את הראש באמצעות כמה כריות. בסמוך לאחר ניתוח הגדלת חזה חשוב גם לבצע תרגילי כתפיים, תרגילים של הנשימה ותרגילי שוקיים, המקלים מאוד על שלב ההחלמה. הסברים על תרגילים אלה יינתנו בהתאם לצורך על ידי הרופא המנתח.

ניתוח הגדלת חזה – לאחר השחרור מבית החולים

כ-48 שעות לאחר סיום ניתוח הגדלת חזה ניתן כבר להתקלח, ומומלץ מאוד להשתמש בסבון עדין לתינוקות. בימים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה לרוב יופיעו מספר סימפטומים קלים ואופייניים שיחלפו במהירות. שטפי דם, אובדן התחושה באזור הניתוח ואדמומיות הם כמה מהסימפטומים, האופייניים לניתוח הגדלת חזה. בימים הראשונים לאחר ניתוח הגדלת חזה מתפתחת אף נפיחות בשדיים, המתחילה להיעלם בהדרגה תוך כמה ימים. בשבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה לרוב תזומני לביקורת אצל הרופא המנתח, על מנת לעקוב אחר שלבי ההחלמה.

 

ניתן לחזור לפעילויות השגרה הקלות כבר כמה ימים לאחר ניתוח הגדלת חזה. עם זאת, חשוב מאוד לנוח יותר מהרגיל לאחר ניתוח הגדלת חזה ולשמור על תפריט מאוזן. בנוסף לכך, בשבוע הראשון לאחר ניתוח הגדלת חזה, אין להפעיל לחץ על השדיים ואין לשכב על הבטן. במהלך תקופה זו, חשוב ביותר להקפיד גם על נטילת התרופות, כפי שהורה עליהן הרופא המנתח.

ניתוח הגדלת חזה – בחזרה לחיי השגרה

לרוב לאחר עשרה ימים ממועד ניתוח הגדלת חזה ייעלמו כמעט לחלוטין הנפחיות ושטפי הדם. עם זאת, לרוב בשלב זה עדיין לא תחזור התחושה אל השדיים. את חוטי התפירה אין צורך להוציא לאחר ניתוח הגדלת חזה, שכן הם מסיסים ונספגים בעור. בכל מקרה שיישארו מספר תפרים לאחר ניתוח הגדלת חזה, ניתן להוציאם בקלות אצל הרופא המנתח. ניתן לשוב לפעילות גופנית מאומצת לאחר ניתוח הגדלת חזה רק בהתאם להנחיות הרופא המנתח. בנוסף לכך, במשך כחודשיים לאחר ניתוח הגדלת חזה, חשוב ביותר לא לחשוף את אזור הניתוח לקרני השמש, כאשר לאחר מכן, יש להקפיד על שימוש בקרם עם מקדם הגנה גבוה בכל חשיפה לשמש.