הקטנת חזה - כל מה שצריך לדעת

הקטנת חזה נחוצה לכל אשה הסובלת מחזה גדול וכבד, או בלתי פרופרציונאלי למבנה גופה. לרוב מבחינות הנשים הצעירות במידות החזה הבעייתיות עוד בימי נערותן, אולם רובן ממתינות עוד זמן מה בטרם תאזורנה אומץ לבצע הקטנת חזה. עם זאת כיום עם התפתחות ענף הרפואה האסתטית בוחרות גם נשים צעירות במיוחד ( אפילו כאלה שרק לא מזמן קיבלו מתנות לבת מצווה ), אשר שדיהן סיימו להתפתח, בניתוח אשר ישנה את חייהן ויביא קץ לסבלן.

 
הקטנת חזה - למי זה מיועד

 

כאשר מדובר בשדיים גדולים במיוחד, הרי שבנוסף למראה האסתטי עולות לרוב גם תלונות רפואיות שונות, ובעיות פסיכולוגיות וחברתיות. נשים עם חזה גדול לסבול מעקמת משום שפלג הגוף העליון הנושא עליו משקל כבד, מכביד על עמוד השדרה. בנוסף עשויים שדיים גדולים ונפולים לגרום לפטרת מתחת לשד, בשל החיכוך המתמיד, לכאבי גב ולבעיות נשימה.

ניתוח הקטנת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית, ובמהלכו מסיר המנתח הפלסטי את כמויות השומן העודפות, ומעצב שדיים פרופרציונאליים אשר יתאימו למידות האישיות ולמבנה גופך. ההחלמה מניתוח הקטנת חזה אינה מסובכת, אולם כמו בכל ניתוח היא כרוכה בכאבים אשר דרגתם משתנה באופן אישי ממטופל אחד לאחר. בשבועיים הראשונים, כך יסביר לכן הכירורג עוד טרם הניתוח, צפויים כאבים אותם ניתן יהיה לשכך באמצעות כדורים פשוטים לשיכוך כאבים, וחוסר נוחות באיזור. המראה האסתטי המושלם יתקבל לאחר מספר שבועות ויישמר למשך כ- 15-20 שנה.

בשבועיים הראשונים צפויים כאבים אותם ניתן יהיה לשכך באמצעות כדורים פשוטים לשיכוך כאבים, וחוסר נוחות באיזור. המראה האסתטי המושלם, יתקבל לאחר מספר שבועות ויישמר למשך כ- 15-20 שנה.

עד היום בחרו מיליוני נשים ברחבי העולם בניתוח הקטנת חזה, והוא נחשב לאחד הניתוחים האסתטיים המבוקשים ביותר ( כמו בוטוקס ). ואולם, כיום מבצעים גם גברים הקטנת חזה. גברים רבים בעולם, בגילאים שונים, סובלים מחזה מוגדל, בשל תופעה הנקראת גינקומסטיה.

גינקומסטיה עשוייה להתבטא בצד מוגדל אחד, או בשניהם גם יחד. לעיתים גם ישנה אסיטמטריה של השדיים או של הפטמות. התופעה נגרמת גם בשל עודף משקל ובשל שימוש מוגבר באלכוהול ובסמים, ולכן טרם הקטנת חזה לגבר, ישלול עמכם הרופא המנתח את הסיבות הללו, שכן שמירה על איכות החיים הכרחית לצורך הצלחת ניתוח הקטנת חזה. אם לא יינתן משקל לגורמים הסביבתיים הללו הריי שתוצאות הניתוח ייראו בעתיד טוב פחות מהמצופה. ניתוח הקטנת חזה לגבר ניתן לבצע כבר מגיל ההתבגרות, לאחר סיום ההתפתחות ההורמונאלית או בסמיכות לה.