בוטוקס – מידע כללי

בוטוקס הוא רעלן מסוג פרוטאין המשמש היום לטיפול בקמטי ההבעה בחלקן העליון של הפנים. בוטוקס המופק מחיידק ה-"Clostridium", שימש בעבר לטיפול בבעיות רפואיות שונות, כדוגמת מיגרנות, הזעת יתר ופזילה אצל ילדים. בעידן המודרני משמש בוטוקס לטיפול החלקת קמטים ביותר מ-90 מדינות בכל רחבי העולם לאחר שאושר לשימוש על ידי ה-FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקאי, וה-CE האירופי. באמצעות טיפול בוטוקס ניתן להחליק ולהעלים את הקמטים הנגרמים במהלך השנים כתוצאה מתנועתם של שרירי ההבעה בחלקם העליון של הפנים. בניגוד לטיפולים נגד קמטים ותיקים יותר, לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס ישנם יתרונות שונים: הזרקת בוטוקס איננה מצריכה התערבות כירורגית, איננה מלווה כמעט בסיכונים או בכאבים, פשוטה וקלה לביצוע ותוצאותיה מרשימות ביותר.

בוטוקס – איך השיטה עובדת?

הזרקת בוטוקס מקפיאה, למעשה, את פעילות שרירי ההבעה בפנים לתקופה של כמה חודשים, ומובילה להחלקת העור. קמטי ההבעה בפנינו מופעים במהלך השנים גם כתוצאה מתנועת השרירים והבעות הפנים. הזרקת בוטוקס אל מוקדים מדויקים בשרירי הפנים העליונים גורמת לחסימת המוליך העצבי "אצטילכולין" באזורי ההזרקה. האצטילכולין הוא האחראי על מעבר המידע ממערכת השרירים אל מערכת העצבים, ולהיפך. חסימת האצטילכולין, למעשה, משתקת את שרירי ההבעה בפנים. השיתוק הזמני הנגרם כתוצאה מהזרקת כמויות זעירות של בוטוקס לשרירי הפנים גורם לחוסר תנועה ולהיעלמות הקמטים באזור לתקופה של בממוצע כחמישה חודשים. עם זאת, טיפול הזרקת בוטוקס מאושר רק לאזורי: המצח, הגבות ושורש האף. שיטת הזרקת בוטוקס איננה מתאימה להעלמת קמטים באזורי פנים אחרים, כדוגמת: זוויות השפתיים, חלקו התחתון של האף והסנטר.  

בוטוקס – כיצד מתבצע הטיפול?

הזרקת בוטוקס נעשית על ידי מחט קצרה ודקה מאוד באזורי פנים שנבחרו לאחר בדיקת הרופא בהתאם לשיקולים של עומק הקמטים ואופיים, מבנה הפנים ושיקולים נוספים. בהתאם לשיקולים אלה נקבעת גם כמות הבוטוקס שתוזרק. בממוצע נמשך טיפול הזרקת בוטוקס לא יותר מ-10 דקות. עם זאת, במקרים בהם שטח הזרקת הבוטוקס הוא גדול יותר, עשוי הטיפול להתארך מעט. את תוצאות טיפול הזרקת בוטוקס ניתן לראות כמעט בסמוך לסיומו, כאשר מספר ימים לאחריו נעלמים הקמטים לחלוטין. עם זאת, יש לזכור כי החלקת קמטים באמצעות הזרקת בוטוקס איננה לצמיתות, ולאחר שהקמטים חוזרים יש לעשות טיפול נוסף.

בוטוקס – למי הטיפול מיועד?

טיפול להעלמת קמטים באמצעות בוטוקס מיועד לקשת רחבה ביותר של אנשים. בישראל מבוצעים טיפולי בוטוקס למטופלות ולמטופלים ללא בעיות רפואיות רק עד גיל 65. ישנם גם מקרים מסוימים בהם לא ניתן לבצע טיפול הזרקת בוטוקס. נשים בהיריון, הסובלים ממחלות אוטואימוניות, הסובלים מאלרגיה לבוטוקס, הסובלים מזיהום באזור הפנים, הסובלים מבעיות במערכת השרירים, הסובלים מבעיות במערכת קרישת הדם, הסובלים מרגישות לחומרים מסוימים והסובלים מבעיות במערכת העצבים לרוב אינם מתאימים לטיפול הזרקת בוטוקס. כמו כן, כלות לעתיד יכולות לעבור טיפול - איפור כלות מכסה את הכל. בכל מקרה, לפי טיפול הזרקת בוטוקס חשוב ביותר להתייעץ עם רופא מומחה ולתאר בפניו את כל הבעיות הרפואיות מהן סובלים.

שיפור מראה הפנים יכול להתבצע בדרכים רבות: ניתוח פלסטי, איפור, וגם הסרת משקפיים שמאפשרת לחשוף את היופי הטבעי ללא הסתרתו מבעד לזגוגיות. במידה ואתם מרכיבים משקפיים ומעוניינים להסיר אותם ללא ניתוח אלא באמצעות תרגול המותאם אישית לכם אתם מוזמנים להכנס לאתר להסרת משקפיים ללא ניתוח ולגלות כיצד תוכלו לשנות את מראה הפנים שלכם ללא טיפול חודרני.