בוטוקס – הנחיות חשובות לפני הטיפול

הזרקת בוטוקס נחשבת לשיטת טיפול בקמטים פשוטה ויעילה ביותר. הזרקת בוטוקס איננה הליך פולשני ולכן גם איננה מלווה כמעט בכל סיכון. מסיבות אלה, הפכה הזרקת בוטוקס בשנים האחרונות לנפוצה ביותר, בקרב נשים מישראל וממדינות העולם האחרות. בנוסף לכך, היום ישנם גם גברים המחליקים את קמטי פניהם באמצעות טיפול הזרקת בוטוקס. עם זאת, חשוב לזכור, להקפיד על כמה כללים לפני טיפול הזרקת בוטוקס. אחרי הכול, הבוטוקס נחשב לתרופה לכל דבר ועניין, וכדי שהטיפול יצליח צריכים גם הרופא וגם המטופלת או המטופל להקפיד על כמה כללים.

כיצד להתכונן לקראת הזרקת בוטוקס?

ההכנות לקראת הזרקת בוטוקס צריכות לכלול כמה שלבים חשובים:

    בחירת רופא מתאים – למרות פשוטת ההליך, הזרקת בוטוקס דורשת ניסיון בתחום. שכן, תוצאות ההזרקה מושפעות מגורמים שונים, כדוגמת: מרקם העור, עובי העור, עומק הקמטים, פיזורם, אזורי ההזרקה, כמות החומר הנדרש ושיקולים רבים נוספים. מסיבה זו, חשוב ביותר לבחור ברופא מיומן ולא להתפתות להצעות זולות.

    בדיקת התאמה – לאחר בחירת הרופא חשוב ביותר להגיע לפגישת ייעוץ ובדיקת התאמה.

    תרופות – בפגישת הייעוץ לפני הזרקת בוטוקס, יש לדווח לרופא על כל תרופה הניטלת באופן קבוע או זמני. תרופות נגד מחלות כרוניות, תרופות אנטיביוטיות נגד זיהומים או תרופות המשפיעות על פעילות הלב ומערכת כלי הדם עשויות להשפיע על החלטתו של הרופא לגבי טיפול הזרקת בוטוקס.

    אלרגיות ורגישות לחומרים שונים – יש לדווח לרופא גם על נטייה לאלרגיות או רגישות לחומרים שונים לפני טיפול הזרקת בוטוקס.

    נשים בהיריון או נשים מיניקות – במקרים של נשים בהיריון או נשים מיניקות לא ניתן לבצע טיפול הזרקת בוטוקס ויש לדחותו למועד מאוחר יותר.

    בעיות רפואיות נוספות – במקרים של מחלות אוטואימוניות שונות, בעיות בקרישת הדם או בעיות במערכת העצבית חשוב ביותר לבדוק התאמה לטיפול בוטוקס מול הרופא.

    ביום הטיפול – טיפול הזרקת בוטוקס איננו מצריך כל הכנות מיוחדות. עם זאת, חשוב ביותר להסיר את איפור הפנים ולשטוף אותן היטב לפני הטיפול. במידה וניתנו הנחיות מיוחדות לפני טיפול הזרקת בוטוקס על ידי הרופא, יש להקפיד מאוד על ביצוען.

ממה להימנע לפני טיפול הזרקת בוטוקס?

    הימנעות משתיית אלכוהול – כשבוע לפני מועד הזרקת בוטוקס יש להימנע משתיית אלכוהול.

    התפתחות זיהום – בכל מקרה בו מתפתח זיהום באזור המיועד להזרקת בוטוקס, יש להימנע מהטיפול עד להחלמה מלאה של העור.

    ללא קרם לחות – אין למרוח על הפנים ובייחוד על האזור המיועד להזרקת בוטוקס קרם לחות או כל תכשיר טיפוח אחר בסמוך לטיפול.