מועדון לילה

כמעט ואין אדם אשר לא ישמח לקבל זמן מסך קל, לשאת דברים לעולם או אפילו רק להיראות, ככה סתם, בשביל החברים והמשפחה.
אך מה מרה היא המציאות, אשר על פיה רובנו איננו שחקנים או אנשי אולפן, וסביר להניח כי יכולות המשחק שלנו שואפות לגובה האספלט. יתרה מזאת, אפילו אלו אשר סיימו בהצלחה לימודי משחק בבתי הספר השונים המיועדים לתחום, מתקשים למצוא עבודה, על אחת כמה וכמה על מרקע הטלויזיה, שעלולה להיות לפילטר שקשה להסתנן דרכו. רק שחקנים שנדמים להבטחה עתידית, יפים, זוהרים וחביבים על הילדים, צולחים את המעבר אל עולם הטלויזיה וגם שם, זמן התהילה שלהם קצוב.


למען אותם האנשים הבוהים בערוצים השונים ומדמיינים עצמם לוקחים חלק פעיל במועדון לילה או בכל תוכנית אחרת, קיים טרנד הניצבים והוא תופס תאוצה. על פיו, לא רק בוגרי בתי הספר למשחק ואנשי הפקה רשאים להימצא בסביבת הצילומים, אלא גם אנשים פשוטים מהרחוב יכולים לזכות בתהילה הזמנית שלהם, בעוד הם משמשים כניצבים בהפקות הטלויזיה והקולנוע השונות.

ניצבים וביאת המשיח

היום, אין צורך בתעודת שחקן על מנת להימצא בסט הצילומים של פרסומות, סדרות, תוכניות וסרטים. למעשה, אתה יכול גם להיות נהג אוטובוס מהקריות, ולקבל כמה דקות של זוהר בתוכנית הסאטירה המצליחה מועדון לילה כמו שעשה 'משיח', כאמור נהג אוטובוס, אשר שימש כניצב במועדון לילה בעודו נוהג באוטובוס אליו עולים בזה אחר זה הקומיקאים השונים הלוקחים חלק בתוכנית. מועדון לילה, שהיא תוכנית סאטירית העוסקת באקטואליה בעיקר, ראתה לנכון לעשות שימוש באדם ממוצע מן הרחוב על מנת להמחיש את המקוריות של המערכון המצולם.


כמו מועדון לילה, ישנן עוד תוכניות טלויזיה רבות העושות שימוש חיובי בשיתופם של ניצבים במהלך הצילום.
ניצבות בדרך כלל אינה כוללת טקסט כתוב או יכולות משחק פנומנאליות. הניצבים ברובם מתבקשים לבצע תפקידים שאין בהם כלל תוכן, כמו ישיבה לצד השחקן בשורת כסאות בקולנוע, תפקוד כפקידת קבלה בקופת חולים או כמארגת מסיבת רווקות בוילה כלשהי. לאור זאת, אין אדם אשר לא מסוגל לשמש כניצב מאחר ומדובר בתפקידים פשוטים אשר לא דורשים מאיתנו יותר מדי.


אף על פי כי חלקן של עבודות הניצבות (אם כי לא בבית ספרינו, כלומר, בסוכנות ניצבים כ.א.נ , אשר תמיד משלמת על יום צילומים) אינן כרוכות בתשלום לניצב, ניצבים רבים מוצאים את התפקיד מספק ומהנה שכן הימצאות באתר צילומים לצדם של שחקנים ואנשי טלויזיה רבים היא חוויה כשלעצמה.

ניצבים - שלא כמו עבודה במועדון לילה

כאן אתם משתכרים ממשהו שספק גדול אם לא הייתם מתנדבים לעשות בחינם.
אם אתם אוהבים בכל מאודכם תוכנית טלויזיה איזו שלא תהיה; צחוק מעבודה, רמזור או מועדון לילה... אם אתם מתחברים לתכנים ומעוניינים לפגוש בפנים אשר עושות את התוכניות האלה לחביבות עליכם, נסו לגשת ולהתעניין על משרת ניצבים, כי היא, בסופו של דבר, חבילה שכולם מרוויחים ממנה: הנאה לצד הכנסה ועבודה עם הטאלנטים האהובים עליך. מה ניתן לבקש יותר מזה?