סוכנות ניצבים, מה לא עושים

עולם הטלוויזיה והקולנוע הוא עולם מאוד קשוח וצריך לדת מה עושים בו ומה לא עושים, משום שאם רוצים להירשם לכל סוכנות שחקנים שהיא, צריך לדעת מהם חוקי המשחק וכיצד ניתן למצוא עבודה תמיד. בשביל להיות חלק מן השוק המדובר, צריך לדעת מה עושים במסגרת סוכנות ניצבים ומה לא עושים. החיפוש אחר סוכנות ניצבים טובה מחייב אותנו להכיר את הנפשות הפועלות, ותמיד כדאי לדעת לאן לפנות.

סוכנות ניצבים – המלצות וחיפוש מתאים
כאשר אנו מחפשים סוכנות ניצבים אנו צריכים לדעת למה אנו מכוונים. אנו יכולים לפנות אל סוכנות ניצבים מסוימת שהדרישה הבסיסית שלה היא אנשים עם מראה מסוים, או סוכנות ניצבים אחרת, שהדגש שהיא מבקשת לשים זה דווקא על אנשים שיודעים גם לשחק פחות או יותר - הכל תלוי מהי התוכנית מאסטר פלן שלהם. לא צריך תמיד לדרוש יותר מדי מן הסוכנות, משום שבשוק יש הרבה מאוד אנשים שרוצים להיות ניצבים ולקחת חלק בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, ולכן צריך לדעת כיצד להתבלט בעיני כל סוכנות ניצבים לטובה, ולא לתת את התחושה השגויה לאנשים הרלוונטיים. הבחירה של סוכנות ניצבים בנו צריכה להיות מתאימה, שכן אם אנו באים כטייפ קאסט, כנראה וילהקו אותנו להפקות מאוד מיוחדות. אם אנו מכירים אנשי מקצוע בעלי ניסיון עם עבודה בכל סוכנות ניצבים שהיא, אין לנו אלא לוודא שההמלצה שלהם היא טובה גם עבורנו.

 

להציע את מגוון האפשרוי
כאשר אנו באים לראיון בסוכנות ניצבים, אנחנו צריכים להראות שאנו יכולים לעשות כמעט כל דבר. מצד אחד, יש לנו את האפשרות לשחק חולה גזזת, ומצד שני אנחנו יכולים להיות חלק מקאסט של דוגמנים. כמובן שלא כולם כאלה, והמטרה של הניצבים היא בעצם להראות את עצמם בכל פורמט אפשרי. מה שלא כדאי לעשות זה להמעיט ביכולות שלנו. המטרה שלנו היא להציע את עצמנו כמי שמסוגלים להתמודד עם כל הפקה שהיא, ואין לבחול בשום דבר, משום שכל תפקיד יכול להוביל מיד לתפקיד הבא. סוכנות ניצבים מבקשת לעצמה את מגוון הניצבים הגדול ביותר שיש, ואם אנו מציעים רק יכולת אחת שלנו, אנו יכולים להתקבע בפורמט מאוד מסוים ושם להישאר, בלי עבודה בטוחה.

לא לשחד אף אחד
אם יש משהו שלא צריך לעשות אותו זה לנסות לשכנע באמצעים שאינם ראויים למעמד הראיון. משלוחי פרחים לאנשים שמראיינים אותנו זו דוגמא למתנה לא ראויה, משום שהמראיין לא בוחן את היכולת שלנו לשלוח לו פרחים, אלא אותנו. המעמד המדובר הוא מקצועי לחלוטין, ואין שום סיבה לערבב עבודה והנאה, לפחות לא במקרה של ראיון עבודה בכל סוכנות ניצבים שהיא.